Kontakty

O klubu

Vítejte na stránkách Automotoklubu Domažlice!

Motorismus na Domažlicku má bohatou historii. Automotoklub (AMK) svou činností navazuje na Podčerchovský autoklub založený již ve 30. letech 20. století. Dnes je klub součástí Autoklubu České republiky (AČR) a řídí se platnou legislativou. AMK Domažlice tvoří dva kluby, Veteran Car Club a Motor Sport Klub.  

Podčerchovský autoklub byl založen 13.5.1932. V době svého vzniku měl 55 členů a byl součástí samostatné organizace s názvem Motor touring klub, který sídlil v Praze. Tato organizace řídila všechny činnosti týkající se motorismu v celé republice. Činnost Podčerchovského autoklubu přerušila válka v roce 1939. Po válce byla činnost znovu obnovena, ale z důvodu změny politických poměrů na začátku 50. let byla existence klubu definitivně ukončena.

Motoristé ve své činnosti pokračovali i nadále, ale již pod jedinou povolenou organizací Svazarmem (Svaz pro spolupráci s armádou), která zastřešovala veškerou zájmovou činnost. Mezi roky 1965 – 1980 došlo k motoristickému boomu a klub měl bezmála tři sta členů.

25.5.1973 byl založen Veteran Car Club. Za vznikem nového klubu stálo 20 členů autoklubu, kteří podlehli kouzlu starých strojů. Klub se rychle rozvíjel a v roce 1975 byl uspořádán první sraz veteránů v Domažlicích, při jehož příležitosti se na Veselé hoře (lidově Vařinci) konala jízda spolehlivosti do vrchu. Tradice jízdy veteránů přetrvá v Domažlicích dodnes.

V roce 1996 byl založen Motor Sport Klub. Klub organizuje na vlastním oválu závody rallycrossu a závody Stock-Car. Více o seriálu závodů Chodský čakan a aktuálním programu se dozvíte na jejich stránkách.

46. ročník jízdy spolehlivosti historických vozidel a mezinárodní setkání v Domažlicích se koná 22.8.2020. Více informací je k dispozici na stránkách Veteran Car Clubu.