Kontakty

Tomáš Suchý

08. července 2024

2024 – 5. závod 7.7.2024

Poslední letošní závod (opět na výborně připravené trati) přinesl řadu dramatických soubojů v rozjížďkách i ve finálových jízdách a také několik havárií se šťastným koncem.

Bahnu navzdory

Celkem 41 soutěžících nastoupilo ke 4. závodu našeho seriálu Chodský čakan. Čekalo je celkem 18 rozjížděk a především po vydatných deštích rozbahněná trať. Postupně se v lepkavém blátě přece jen vyjela ideální stopa, ale kdo se dostal mimo ni, zpravidla ztratil svoji pozici, což ztěžovalo předjíždění. Přesto dramatické souboje nechyběly. Ozdobou startovního pole bylo klasické Audi Quattro, s ním se po delší pauze na naši trať vrátil bavorský jezdec Kurt Michalek.

Jako první ke svému finále nastoupily dětské ´buginy´ a jasné prvenství vybojovala Natálie Ernstová. Následovalo finále sloučených divizí do 1600 a nad 1600 ccm, kde se očekával duel JiříhoMatějky se speciálem na bázi Trabantu 601 a Daniela Rotyky s favoritem, kteří spolu sváděli těsné souboje už v rozjížďkách. Ani ve finále tomu nebylo jinak. Na konci startovní rovinky se dostal do čela Matějka a navzdory Rotykovým pokusům o předjetí své vedení udržel až do cíle.

Třetí finále náleželo juniorům. Také v této kategorii se bylo na co dívat již v rozjížďkách. Hned po startu finálové jízdy se ujal vedení Jan Matějka s felicií a během prvního kola získal dostatečný náskok. Za ním se odehrával zajímavý souboj o 2. až 4.místo, které nakonec překvapivě získal mladičký Štěpán Cimpl s felicií, který startoval až z poslední řady!!

V následujícím finále vozů stock-car se dlouho zdálo, že si pohár pro vítěze odveze Bastian Paris s dieselovým Audi A 3, za nímž po každém přidání plynu zůstával oblak černého dýmu, ale v předposledním kole se před něj dostal zkušený Helmut Bieber s toyotou. Sérii finálových jízdy tentokrát uzavřeli junioři. Podle očekávání si to o vítězství rozdali mezi sebou Jiří Matějka jun. s favoritem a Marco Gierl s VW Polo. Přestože se bavorský jezdec nevzdával a útočil na vedoucího Matějku až do konce, předjet ho nedokázal. Nyní následuje dlouhá letní pauza a další pohárové klání se uskuteční až v neděli 1.září.

Text a foto Jan Pek