Kdynium - přesné odlitky

Prostor pro Vaši reklamu ...

2021 - 7. závod 12.9.2020

Rekordní účast

Teprve počtvrté v této sezoně zaburácely v našem areálu motory strojů účastníků seriálu Chodský čakan.  Ve 36 rozjížďkách se představil rekordní počet 80 závodníků, z nichž 12 usedlo za volanty dětských ´bugin´.  V mnoha rozjížďkách se odehrávaly strhující souboje, ale někteří jezdci s vozy stock-car v zápalu boje zřejmě zapomněli, že jedou rallyekros, a proto si je ředitel závodu Jiří Stieber o přestávce sezval, aby jim domluvil a varoval je, že přílišná tvrdost pro ně může znamenat okamžité vyloučení z celého zbytku závodu.

Program finálových jízd zahájila divize do 1600 ccm, kde  vyhrál stylem start – cíl Václav Potužák s Opelem Tigra. Poté se na startovní čáru postavili junioři. Už v rozjížďkách této kategorie byla patrná vyhrocená rivalita mezi Jiřím Matějkou jun.(Škoda Favorit) a bavorským jezdcem Michaelem Billerem se Suzuki Swift. Stejné pořadí od startu až do cíle mělo i finále. Následovala divize nad 1600 ccm, v níž již v rozjížďkách předváděli dramatické souboje Jiří Matějka s felicií, Jan Šindelář s Fordem Fiesta a Martin Skopeček s další felicií. Stejné pořadí bylo i v cíli jejich finálové jízdy. Ve finále divize stock-car startovali pouze bavorští závodníci, z nichž nejrychlejší byl Manuel Heilmeier s Opelem Astra.

Pěkná podívaná byla už v rozjížďkách na nejlepší jezdce divize do 1400 ccm. Ve finále odjeli během prvních dvou kol svým soupeřům Marek Straka (VW Polo) a Jan Páník s felicií, kteří soupeřili už jen mezi sebou. Cílovou čáru proťal jako první Straka. Po dlouhé době se na start postavilo také dost jezdců s vozy s pohonem 4x4 (celkem 8), mezi nimiž byl ve finále nejrychlejší Marcel Leserer s Audi                          A 4. Velké ´buginy´ startovaly tentokrát pouze dvě, ale na jízdu mladičkého Standy Brouska i jeho zkušeného bavorského soupeře Andyho Neugebauera byl úžasný pohled. Ve finále byl rychlejší český jezdec. Závěr programu obstaraly malé dětské ´buginky´. Kategorii strojů s manuálním řazením vyhrála Barborka Kovářová, mezi jezdci maličkých strojů s variátorem kraloval jak v rozjížďkách, tak i ve finále Ondra Šustr.

Do konce seriálu zbývají už jen dva závody, které jsou naplánovány na neděle 26.září a 3.října.