Reklama

Rockradio

Speedpro & RallyBazar competition shop

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

Vanep - brusírna válců

   

 

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
Prodlužování platnosti testování historických vozidel v r. 2020

 Prodlužování, testování HV v roce 2020

       Aktuální  informace 

   Vážení majitele veteránů.

Dne 16.3. 2020 se zastavuje činnost Krajské testovací komise v Plzni na základě vyhlášené karantény v ČR. Tím se  také zastavuje klubové testování vozidel  v klubové testovačí komisi VCC Domažlice .

Klubová testovací komice VCC Domažlice nadále pokračuje jen  v administrativní přípravě prodlužování testování i v administrativě nových testací, které byli již provedeny  u majitelů, nafoceny a zahájeny do 16.3.

Je předpoklad, že se testační den ve VCC Domažlice 25.4. neuskuteční. Budem však mít vše připravené pro jeho uskutečnění v novém termínu. 

O aktuální situaci Vás budeme na této stránce informovat. Věřím, že vzniklou situaci pochopíte. 

Domažlice 16.3.2020                               předseda VCC Domažlice  ing. Václav Hána

V případné dotazy zašlete na e-mail : vcc.domazlice@email.cz.  

 

Pro informaci o postupu prodlužovíní  ponecháváme původní text v plném znění.

 

 V roce 2020 probíhá testování nových veteránů a prodlužování platnosti testací historických vozidel dle nových pravidel daných Federací klubů historických vozidel (viz stránky FKHV). 

Klubová testační komise VCC Domažlice pořádá testovací den 25.4.2020. Testování proběhne v prostorách autoklubu (Havlíčkova 508, Domažlice). Čas konání bude upřesněn dle možností krajského komisaře 

Testační komise tímto žádá všechny majitele veteránů, kteří budou letos prodlužovat platnost průkazů, aby se nahlásili nejpozději do 30.3.2020 na vcc.domazlice@seznam.cz. Prvotní testační protokoly včetně fotografií zachycujících současný stav veterána musí být nahrány testační komisí do systému. Až následně bude možné testace prodloužit na testovacím dni 25.4.

           Pro testování a prodloužení testace má majitel veterána povinnost předložit testovací komisi klubu protokol o kontrole vozidla odbornou dílnou (viz příloha) nebo s STK protokolem o kontrole na přání majitele, ne starším více než 4 měsíce. Tato povinnost je od ledna letošního roku rozšířená na všechny veterány, a tedy na automobily, motocykly i traktory. Kdo tak neučiní, nemůže být jeho veterán v zeleném průkazu prodloužen. 

          V případě, že se nebudete schopni dostavit na první testovací den 25.4.2020 v Domažlicích, můžete se přihlásit na druhý testovací den konaný 16.5.2020 v Brnířově. V rámci traktoriády bude probíhat druhý termín prodlužování. 

Kdo netestoval prvotně u VCC Domažlice a bude letos prodlužovat u nás, musí předem předložit komisi prvotní testační protokol k zapsání do registru FKHV k zařazení do seznamu prodloužení u VCC Domažlice. 

Kdo má již zelený průkaz plný razítek a pro rok 2020 nemá již místo na razítko, musí si nechat na příslušném magistrátu vystavit nový průkaz. Pro VCC Domažlice je to magistrát v Plzni. Na magistrát si s sebou musíte přinést dvě fotografie veterána velikosti 6x9 cm (stejné jako jsou v průkazu, ale mohou být i nově vyfocené), dvojlist prvotní testace a platnou zelenou kartu. Výměna je bezplatná. Doporučujeme se předem zaregistrovat na určitý čas na stránkách magistrátu: úřad bez čekání, Plzeň. 

Věříme, že složitou situaci pomůžete svým zodpovědným přístupem hladce zvládnout.

                         Testační komise VCC Domažlice 

Dne 10.2.2020