Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 6. závod 28.8.2022

Trať byla velkým soupeřem

Hustý noční déšť proměnil trať před 6. závodem v bahniště. Počasí neodradilo 51 soutěžících, kteří se prezentovali u přejímek. Tréninkové jízdy ukázaly, že na začátku cílové rovinky bude na jezdce čekat velká bahenní past, kterou bude nutné zleva či zprava objíždět. Dětské ´buginkyˇ dokonce tréninky kvůli stavu dráhy úplně vynechaly a jejich první rozjížďky byly přeloženy až do druhé fáze závodu po přestávce. Malá kolečka těchto strojů by lepkavé bláto prostě nepřekonala.

V průběhu závodu se na trati postupně vyjela relativně suchá a tvrdá ideální stopa. Kdo z ní ale vyjel, zpravidla výrazně ztratil. Jak se zlepšoval stav trati, zrychlovaly se i jednotlivé rozjížďky. Na finále dokonce vysvitlo slunce. Prakticky ve všech finálových jízdách jejich vítězové vyhráli suverénně, často stylem start-cíl, ale to neznamená, že by se jednalo o nudné závodění. Třeba v divizích do 1400 ccm a do 1600 ccm byly k vidění dramatické duely o 3. místo.

Následující závod je sice naplánován hned na neděli 4. září, ale pořadatelé ještě před vyhlášením vítězů upozornili přítomné jezdce, že termín bude záviset na tom, zda se podaří řádně připravit hodně rozbitou trať. Proto je vyzvali, aby sledovali klubové internetové a facebookové stránky, kde bude oznámeno, kdy se opravdu pojede.

Text a foto Jan Pek