Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 5. závod 10.7.2022

Divoká finále

Celkem 52 soutěžících, z toho 6 s dětskými ´buginami´, nastoupilo k 5.závodu našeho seriálu Chodský čakan. Diváci se mohli těšit na 24 rozjížděk, dvě „béčková“ finále a 6 finále A. Hned ve druhé rozjížďce udělal jeden z jezdců se svým vozem salto a tím jako by předznamenal další běh událostí, který vyvrcholil při „áčkových“ finále.

K prvnímu z nich nastoupilo 7 jezdců divize do 1600 ccm. Ještě před koncem startovní rovinky došlo ke kolizi, která vyřadila Helmuta Bibera s Toyotou Starlet. Jízda byla zastavena a ihned opakována. Za první zatáčkou třetího kola ale zablokovalo velkou část trati převrácené BMW Pavla Bartoše, závod byl opět zastaven a opakován až jako předposlední finálová jízda. Po jejím startu se do čela dostal Daniel Rotyka s favoritem, rychle si vyjel dostatečný náskok a zdálo se, že si jede pro jasné prvenství. Přibližně v polovině finálové jízdy došlo opět ke kolizi, která vyřadila další dva závodníky. Smůla si počkala i na Rotyku, kterého zastavilo vyvrácené kolo. Cílem tak nakonec projely pouhé dva vozy, zvítězil Leoš Rychtařík s favoritem.

Další finále patřilo jezdcům z divize nad 1600 ccm, kde byly už v rozjížďkách k vidění dramatické duely. Tato jízda proběhla bez incidentů, Martin Skopeček se nenechal znervóznit dotírajícím Jiřím Matějkou (oba s feliciemi) a vítězně proťal cílovou čáru. Následovalo finále, kde společně startovaly dvojice aut s pohonem 4x4 a dvojice vozů stock-car. Body za prvenství v obou kategoriích si odvezli bavorští účastníci.

Následovalo finále juniorů. V poslední zatáčce prvního kola skončilo na boku Suzuki Swift Michaela Billera, ale po postavení zpět na kola odjelo vlastní silou. Také tato finálová jízda byla zastavena a opakována až jako poslední. Po opakovaném startu se ujal vedení Jiří Matějka jun. s favoritem, rychle získal uklidňující náskok, který udržel až do cíle. Druhý skončil smolař z prvního startu Biller, který dokázal odrazit všechny útoky Daniela Drnce s felicií.

Po startu finále divize do 1400 ccm se dostal do čela Jan Hovorka s Hondou Civic, ale dotíral na něho Václav Karnolt s felicií, jemuž se ve druhém kole podařilo Hovorku předjet. Toto pořadí pak vydrželo až do cíle. Kategorii dětských ´bugin´ s manuálním řazením podle očekávání ovládl Oliver Šille, prvenství mezi jezdci maličkých strojů s variátorem si vyjel Seppi Detterbeck.

Nyní bude Chodský čakan mít letní přestávku. Další závod je naplánován až na poslední srpnovou neděli.

Text a foto Jan Pek