Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 4. závod 19.6.2022

Změna termínu:
Z organizačních důvodů se 5.závod nepojede 3.7, ale o týden později, tedy 10.7.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace


Terminänderung:
aus organisatorischen Gründen findet das 5. Rennen nicht am 3.7 statt, sondern eine Woche später, am 10.7.2022 Danke für Ihr Verständnis

Úmornému vedru navzdory

Čtvrtý závod našeho seriálu se uskutečnil za úmorného vedra, v němž trpěli především pořadatelé na trati. Ti za svoji obětavost zaslouží velké uznání. Program tvořilo celkem 35 rozjížděk, již obvyklá dvě ´béčková´ finále a osm finále A. Vzhledem k počasí bylo nutné také časté kropení závodní trati.

Finálové jízdy zahájila dvojice bavorských účastníků s vozy Audi v divizi 4x4, z nichž rychlejší byl Josef Hertreiter. Poté se na startovním roštu seřadili jezdci divize do 1600 ccm. Od první zatáčky se ujal vedení Václav Potužák s Opelem Tigra, vybudoval si přesvědčivý náskok a ten udržel až do cíle. Do následující finálové jízdy nastoupilo osm jezdců divize nad 1600 ccm. Z první zatáčky vyjížděl v čele Martin Skopeček, za nímž následoval Jiří Matějka (oba s feliciemi). Na Matějku se pokoušel zaútočit Markus Kurtz s Toyotou Corolla, ale Matějka vzápětí odstoupil kvůli technické závadě a tím byl jejich souboj předčasně ukončen. Skopeček s velkým náskokem projel vítězně cílem, ale zajímavé souboje se tentokrát odehrávaly především o pozice za stupni vítězů.

Nejpočetnější finále měla divize do 1400 ccm. Na start se postavilo celkem 10 vozů. Stylem start – cíl zvítězil Vlastimil Zwiefelhofer s felicií, pozornost poutal především duel o 2.místo mezi Janem Páníkem (Škoda Favorit) a Václavem Karnoltem s felicií, ve kterém byl úspěšnější Páník. Následovalo finále juniorů. Ještě na startovní rovince se ujal vedení Jiří Matějka jun.  s favoritem a své prvenství s přehledem udržel až do cíle. Za ním spolu urputně soupeřili Michael Biller (Suzuki Swift) a Daniel Drnec, který ale svého bavorského soupeře předjel za žlutou vlajkou, což pro něj znamenalo okamžité vyloučení.

Finále vozů stock-car bylo výlučně bavorskou záležitostí a stalo se kořistí Tobiase Gartnera (Seat Ibiza). Závodní program uzavřely dětské ´buginky´. Mezi malými jezdci strojů s variátorem byl nejrychlejší Ondra Šustr, v kategorii strojů s manuálním řazením nedal svým soupeřům žádnou šanci Oliver Šille. Příští závod se pojede v neděli 10. července.

                                                                                                                   Text a foto Jan Pek