Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 3. závod 5.6.2022

Čtyři poháry pro Matějkovy

Celkem 72 účastníků, z toho 9 s dětskými „buginkami“, nastoupilo k tréninkům na 3. závod našeho seriálu Chodský čakan. Jeho program tvořilo 32 rozjížděk, dvě „béčková“ finále a 8 finále A. O drama se šťastným koncem se ve finále B divize do 1400 ccm postaral Michal Papež, jenž se svou felicií udělal salto, vůz dopadl na kola, jezdec přidal plyn a ještě stihl dojet jako třetí.

Velkým překvapením byly výkony Marušky Stieberové, která po přechodu z dětských „bugin“ absolvovala s oranžovým VW Lupo teprve druhý závod mezi juniory a už dokázala obsadit 2. místo v „béčkovém“ finále, čímž si vybojovala účast ve finále A. Do něho bohužel nemohla nastoupit kvůli proražené olejové vaně. I tak si na své konto připsala 10 bodů za celkové 7. místo.

Sérii finálových jízd A zahájili ti nejmladší za volanty dětských „buginek“. Kategorii malých strojů s variátorem vyhrál stylem start – cíl Ondra Šustr, jeho bratr Adam byl rychlejší ze dvou soutěžících v kategorii s manuálním řazením. Poté se na startovním roštu seřadili jezdci s rychlými vozy nad 1600 ccm. Až do poloviny finále se odehrával skvělý souboj mezi Martinem Skopečkem a Jiřím Matějkou (oba s feliciemi), pak si Skopeček vyjel mírný náskok, který udržel až do cíle.

Následovala finále vozů s náhonem 4x4, v němž byl z pětice bavorských účastníků nejrychlejší Josef Nöbauer s VW Golf. V rozjížďkách s nimi startoval také Max Gierl s jedinou velkou buggy, ale ten do finálové jízdy nenastoupil. Ryze bavorskou záležitostí bylo rovněž finále vozů stock-car, které se stalo kořistí Patricka Hopfa (Audi). Další finálová jízda byla určena vozům z divize do 1600 ccm. Již v nájezdu do první zatáčky jel v čele Jiří Matějka s favoritem těsně sledován Václavem Potužákem s Opelem Tigra. Toho ale v polovině finále předjel Daniel Rotyka, Potužák vzápětí odstoupil pro poruchu, a tak si Matějka nikým neohrožován dojel pro přesvědčivé prvenství.

Předposlední finálová jízda patřila juniorům. Již v rozjížďkách této kategorie se odehrávaly dramatické souboje dvou synů Jiřího Matějky s Danielem Drncem (všichni se škodovkami) a bavorským mladíkem Michaelem Billerem (Suzuki Swift). Ve finále proťal cílovou čáru jako první Jan Matějka, jenž vedl už od první zatáčky, před Drncem a Jiřím Matějkou jun. Biller skončil čtvrtý. Matějkovi si tedy domů do Rožmitálu odváželi čtyři poháry – k tátovým dvěma přidal každý syn jeden.

Závodní program uzavřelo finále divize do 1400 ccm. Hned na startovní rovince šel do čela Christoph Tuchek sledován Marco Gierlem (oba VW Polo) a Janem Páníkem s favoritem. V polovině 4.kola musel Tuchek odstoupit s technickou závadou a tím se Gierlovi otevřela cesta k vítězství. Příští závod je naplánován na neděli 19. června.

Text a foto Jan Pek