Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 2. závod 22.5.2022

Tentokrát bez havárií

Celkem 63 jezdců, z nich 7 za volanty dětských ´bugin´, nastoupilo k druhému závodu našeho seriálu Chodský čakan. Diváci zhlédli celkem 29 rozjížděk, dvě ´béčková´ finále a 7 finále A. Závod se tentokrát obešel bez havárií na trati, jedinou výjimkou byl jeden z bavorských jezdců, který po ukončení rozjížďky nezvládl svůj vůz při výjezdu do depa a způsobil tím zbytečné zdržení, než bylo jeho auto vyproštěno.

Sérii ´áčkových´ finále zahájila početně obsazená divize do 1400 ccm. A bylo se na co dívat! Z první zatáčky vyrazil na vedoucí pozici Michal Papež s felicií, ale v nájezdu do třetího kola ho na startovní rovince předjel Marco Gierl s VW Polo. Za Papeže se brzy poté dotáhl Jan Páník s favoritem, v nájezdu do 4. kola jej na stejném místě jako předtím Gierl předjel a dostal se tak na druhé místo. Papež byl nakonec rád, že uhájil alespoň 3. pozici před dvojicí dotírajících soupeřů. Jako vítěz projel cílem nikým neohrožován Gierl.

Podstatně méně dramatické bylo finále divize nad 1600 ccm, v němž zvítězil Jiří Matějka s felicií před Liborem Vondruškou s fabií. Poté se na startu seřadili jezdci divize do 1600 ccm. Od prvního kola až do cíle vedl Daniel Rotyka s favoritem před  Václavem Potužákem s Opelem Tigra. Pozornost byla proto soustředěna na dramatický duel o 3. místo mezi Karlem Kohlbauerem (Mitsubishi) a Josefem Kučerou (Honda Civic). Přestože Kučera útočil, jak mohl, Kohlbauer se nenechal znervóznit a s opravdu minimálním náskokem svoji pozici uhájil.

Následovalo společné finále  trojice vozů Audi s pohonem 4x4 a jediné ´velké buginy´, kterou řídil Jiří Matějka jun. Obě kategorie startovaly na oddělený pokyn a také měly oddělenou klasifikaci. Matějka byl výrazně rychlejší než všechny vozy Audi, mezi nimiž získal prvenství Josef Hertreiter. Další finálová jízda byla určena juniorům. Stylem start – cíl ji vyhrál Manuel Werkstetter s VW Polo. Za ním sváděla urputný souboj trojice soupeřů, kteří si několikrát vyměnili pořadí. Nakonec proťal cílovou čáru jako druhý Michael Biller se Suzuki Swift. Následující finále vozů stock-car bylo výlučně bavorskou záležitostí, nikým neohrožována v něm zvítězila Sabrina Werkstetter (Audi), sestra vítězného juniora.

Program finálových jízd uzavřely dětské ´buginy´. Malé stroje s ručním řazením i s variátorem startovaly společně, ale s oddělenou klasifikací. Podle očekávání po startu vyrazili nejrychleji malí piloti strojů s ručním řazením v pořadí Baruška Kovářová a Adam Šustr, za nimi následoval Ondra Šustr s nejrychlejším ´automatem´. Toto pořadí zůstalo beze změny až do cíle. Příští závod je naplánován na neděli 5. června.

Text a foto Jan Pek