Reklama

Rockradio

Speedpro & RallyBazar competition shop

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

 

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2022 - 1. závod 8.5.2022

Sezona odstartovala

Diváci, kteří letos poprvé zavítali do našeho areálu, viděli celkem 35 rozjížděk, 3 ´béčková´ finále a 8 finálových jízd. Nouze nebyla ani o havárie, ale všechny se obešly bez zranění. V jedné z rozjížděk divize do 1600 ccm udělal Helmut Biber se svou Toyotou Starlet dokonce dvojité salto. Rozjížďka byla ihned zastavena, ale vůz dopadl na kola a byl schopen pokračovat v jízdě.

Sérii ´áčkových´ finále zahájila divize nad 1600 ccm. Brzy po startu se do čela dostal Jan Šindelář (Ford Fiesta) a zdálo se, že jeho prvenství nikdo neohrozí. V předposledním kole se na něho ale dotáhl Martin Skopeček s felicií, začal na Šindeláře tvrdě útočit a ve ´vracečce´ posledního kola se dostal na první místo. Následovalo smíšené finále pro dvě buggy a dva vozy s pohonem 4x4. Každá kategorie ale měla samostatný start a také oddělenou klasifikaci. S ´buginou´ byl rychlejší Jiří Matějka jun. a prvenství v divizi 4x4 si odvezl Kurt Michalek s Audi A3.

Poté do své finálové jízdy odstartovalo 10 vozů divize do 1600 ccm. Od druhého kola vedl Václav Potužák s Opelem Tigra, za něj se propracoval Karl Kohlbauer s Mitsubishi a toto pořadí vydrželo až do cíle. Další finálová jízda byla určena vozům do 1400 ccm. Kvůli havárii tří aut v polovině prvního kola ale byla zastavena. Opakovaný start přišel na řadu až po finálových jízdách dětských ´bugin´. Na startovní čáru se ale postavili už jen 4 závodníci a po nezajímavém průběhu zvítězil František Šefčík s felicií.

Jako další přišlo na řadu finále juniorů. Po převrácení jednoho vozu hned v první zatáčce po startu byla také tato jízda zastavena, ale opakovaný start následoval ihned po uvolnění trati. Žádné další drama se už nekonalo, jako první proťal cílovou čáru Jan Matějka s felicií před Michaelem Billerem se Suzuki Swift. Oba tak potvrdili své výkony z rozjížděk. Pak se na startovním roštu seřadili bavorští jezdci s vozy stock-car, jejichž finále vyhrál Marcus Bauer se silným Audi V8.

Závěr programu vždy obstarají ti nejmenší závodníci a závodnice s dětskými ´buginami´. V kategorii strojů s manuálním řazením zvítězil Oliver Šille a mezi jezdci, jejichž malé stroje jsou vybaveny variátorem, se nejvíce dařilo Ondrovi Šustrovi, Oba vyhráli stylem start – cíl. Další závod je naplánován na neděli 22.května.

Text a foto Jan Pek