Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2020 Bavorský rallyekrosový víkend

Bavorský rallyekrosový víkend

O třetím červencovém víkendu v našem areálu opět zaburácely motory, přestože Chodský čakan měl přestávku. Tentokrát na trať nastoupili bavorští jezdci. Sobota byla testovacím dnem, který využili především jezdci s vozy stock-car. Spolu s nimi pracoval na zdokonalení své felicie i člen našeho klubu Jan Šyšák. V závěru odpoledne bylo vidět, jaké pokroky auto i jezdec udělali, když si na trati poměřili síly s mnohem silnějšími vozy Audi. Příležitost k ježdění dostali i malí závodníci s dětskými ´buginami´.

V neděli se na naší trati odehrál vytrvalostní závod na 6 hodin. Už v depu bylo patrné, že se pojede úplně jiná liga, než představují vozy stock-car. Pěkná, neotlučená auta nejprve absolvovala velmi důkladnou technickou přejímku. Převahu měla značka Audi, ale k vidění byla i BMW, Opely Vectra a Calibra, VW Passat a Golf  a dvě Hondy. Startovalo celkem 14 pětičlenných týmů, každý měl k dispozici dva vozy, takže když se jedno auto muselo opravovat, ihned vyrážel na trať druhý vůz. V každém autě byl instalován tzv. transponder, jehož signály přijímal snímací kabel, takže v kteroukoliv chvíli měli pořadatelé přesný přehled, kolik kol každý tým už absolvoval.

Kvůli kropení trati nebo odtahům porouchaných vozů se závod nepřerušoval. Na trať vyrazil safety car, za nímž se všichni závodníci postupně seřadili a v případě potřeby jeli tak pomalu, aby mohl kropicí vůz v klidu dokončit svoji práci. Ke krátkému přerušení závodu došlo až v závěru, a to kvůli krátké, ale velmi prudké průtrži mračen. Po ní byl závod na kluzké trati dokončen.          

 Text a foto Jan Pek