Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2020 - 5. závod 12.7.2020

Divoký závěr

Celkem 98 startujících, z toho 13 malých závodnic a závodníků s dětskými ´buginami´, se druhou červencovou neděli zaregistrovalo před závodem, jehož program tvořilo 37 rozjížděk, dvě ´béčková´ finále a 9 finálových jízd. Vysoký počet soutěžících je dán především zájmem německých jezdců, neboť u našich sousedů jsou všechny velké akce včetně motoristických závodů zakázány. Proto také byla nejpočetněji obsazena kategorie vozů stock-car, jichž dorazilo 25.

Všechny rozjížďky měly hladký průběh. Sérii finálových jízd zahájily dětské ´buginy´.  Kategorii malých, ale opravdu rychlých strojů s manuálním řazením vyhrál Zdeněk Frischholz, mezi o poznání pomalejšími ´buginkami´ s variátorem zvítězil Oliver Šille.

Divizi vozů s pohonem 4x4 ovládl Simon Ruß se Subaru. Poté  ke svému finále nastoupili jezdci s vozy nad 1600 ccm, mezi nimiž potvrdil roli favorita Jiří Matějka s felicií. V poslední zatáčce čtvrtého kola se převrátil VW Lupo bavorské jezdkyně Jennifer Bauerové, ale všichni soupeři se jejímu vozu ležícímu na boku bez problémů vyhnuli. Finálová jízda divize do 1600 ccm byla plná dramatických duelů, z nichž vyšel vítězně Václav Potužák s felicií. V juniorské kategorii byla nejrychlejší Stella Winnik s VW Lupo, za níž skončili oba synové Jiřího Matějky. Finále vozů stock-car vyhrál Martin Sturm s vozem Audi.

Následovalo finále ´velkých bugin´, které se podle očekávání stalo kořistí Andiho Neugebauera. Za ním skončil Jiří Matějka, který tím potvrdil svoji všestrannost. Do rodiny Matějkových tak v tomto závodě přibyly hned čtyři poháry. Velkých ovací se dočkal Václav Stieber, jenž s pronajatým ´kartem´ projel cílem jako třetí po strhujícím souboji s Maikem Radatzem.

Program uzavřelo finále divize do 1400 ccm. V 5.kole udělal se svou felicií salto Jan Páník, ale jeho vůz dopadl na kola a byl schopný další jízdy. O dvě zatáčky dále se převrátil VW Polo Marka Straky. Pořadatelé pak závod zastavili a výsledky vyhlásili na základě pořadí při nájezdu do 5.kola. Pohár pro vítěze této divize tak získal Rainer Sept se Seatem Ibiza. Ocenit je třeba výkon Sabriny Werkstetter (VW Polo), která si účast vybojovala vítězstvím v ´béčkovém´ finále. Musela proto startovat až zezadu, ale přesto byla klasifikována jako třetí.

Text a foto Jan Pek