Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2020 - 4. závod 21.6.2020

Poprvé mezinárodně

Druhým letos odjetým závodem se náš seriál Chodský čakan vrátil do obvyklé formy mezinárodního klání. Z celkem 85 velkých i malých startujících jich 38 dorazilo ze sousedního Bavorska. Pro naše sousedy se jednalo o první letošní závodní svezení, neboť v důsledku protikoronavirových opatření jsou v Německu až do konce října zakázány všechny hromadné akce.

Program tvořilo celkem 39 rozjížděk, dvě ´béčková´ finále a 9 finálových jízd. Rozjížďky měly dobrý spád, protože až téměř do závěru se obešly bez havárií. Z finálových jízd měla nejdramatičtější průběh ta, která byla určena vozům s motory o objemu nad 1600 ccm. Podobně jako poslední rozjížďka této divize byla ve znamení strhujícího souboje dvojice červených felicií z Matějkova týmu  s Jiřím Matějkou a Martinem Skopečkem za volanty s bílým Fordem Fiesta Jana Šindeláře. Ve finále se nejdříve dostal do čela Skopeček, ale v nájezdu do 2.kola ho předjel Matějka. Ve 3.kole se ujal vedení Šindelář, za nímž se odehrával duel Skopečka s Matějkou, kterého bohužel po chvíli vyřadila technická závada. S přesvědčivým náskokem vyhrál Šindelář před Skopečkem. Útěchou pro Jiřího Matějku se jistě stalo přesvědčivé vítězství jeho syna Jirky (Škoda Favorit) ve finále juniorské kategorie.

Poháry určené vítězům jednotlivých divizí si dále odvezli Matthias Schabert (Opel Kadett) v divizi do 1400 ccm, Josef Kučera (Honda Civic) v divizi do 1600 ccm, dvojice Straka – Karnolt v týmové soutěži, Rainer Sept (Seat Ibiza) v kategorii vozů s pohonem 4x4, Markus Steiner (VW Scirocco) v divizi stock-car, Standa Brousek v kategorii dětských ´bugin´ s manuálním řazením a Oliver Šille mezi jezdci těch nejmenších strojů s variátorem. Žádného konkurenta neměl Andi Neugebauer, který přijel otestovat svoji ´buginu´ osazenou dvěma motocyklovými motory Suzuki 750.

Další závod seriálu Chodský čakan je naplánován na neděli 12.července.

Text a foto Jan Pek