Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 8. závod 29.9.2019

Velký den Václava Stiebera

Při posledním závodě našeho seriálu Chodský čakan si přišli na své jezdci i diváci. Na programu totiž bylo 39 rozjížděk a 9 finálových jízd. Bylo ovšem znát, že je konec sezony, protože počet jezdců, kteří museli své závodění předčasně ukončit kvůli technickým závadám, byl větší než obvykle.

Sérii finálových jízd zahájila divize do 1400 ccm. Hned v první zatáčce se dostal do čela Marco Gierl sledován Markem Strakou (oba VW Polo) a toto pořadí vydrželo až do cíle. Poté se na startovní čáru postavili junioři. Protože jich startovalo deset, byla tato finálová jízda velmi dramatická a došlo při ní také k několika menším kolizím. Nejrychlejší byli bavorští účastníci, jako první projel cílem Michael Biller s Toyotou Corolla následován Stellou Winnik s VW Polo. Pravým opakem pak bylo finále divize nad 1600 ccm s pouhými třemi startujícími, z nichž nejrychlejší byl Helmut Bieber s VW Golf.

Také finále divize do 1600 ccm bylo desetičlenné. Nejrychleji odstartoval Leoš Rychtařík s favoritem, ale ještě před koncem prvního kola ho na chvíli zastavila technická závada a bylo po nadějích. Nakonec skončil čtvrtý. Tím se otevřela cesta na první pozici pro Williho Hiltnera (VW Polo), který své vedení udržel až do cíle. Ve druhém kole se odehrál tvrdý duel mezi Vladimírem Brožem (Opel Tigra) a Filipem Tomášem (Toyota Yaris), po němž oba vozy skončily mimo trať.  Finále divize vozů 4x4 se stalo kořistí Alexandera Airicha s Audi, mezi velkými ´buginami´ byl nejrychlejší Peter Lang.

Domácí příznivci s napětím očekávali finále vozů stock-car. Do této kategorie se totiž s vypůjčenou felicií přihlásil člen pořadatelské party Václav Stieber, který už v rozjížďkách prokazoval, že za volantem kropicího vozu svůj závodnický talent rozhodně neztratil. Po všech šest kol držel druhou pozici, statečně odolával atakům bavorských soupeřů a nakonec za mohutných ovací projel cílem jako druhý za jasným vítězem Dominikem Führmannem (VW Scirocco).

Závěr patřil těm nejmenším závodníkům a závodnicím s dětskými ´buginami´. Kategorii strojů s manuálním řazením vyhrál Štěpán Cimpl. Na start finále maličkých strojů s variátorem nastupoval jako hlavní favorit Vojta Chmelík, jenž si po bleskovém startu. s přehledem dojel pro jasné vítězství. Druhý skončil Josef Lang junior, syn bavorského vítěze kategorie velkých ´bugin´, jenž tak potvrdil pravdivost rčení, že jablko nepadá daleko od stromu.

Definitivní tečku za sezonou udělá slavnostní vyhlášení vítězů celého seriálu v sobotu  19.října.  

Text a foto Jan Pek