Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 7. závod 15.9.2019

První vítězové jsou už známí

Již po předposledním závodě našeho seriálu Chodský čakan jsou známi vítězové tří divizí. Marek Straka (do 1400 ccm), Karl Kohlbauer (stock-car) a Vojta Chmelík (dětské buggy s variátorem) dosud nasbírali tolik bodů, že už nemohou být předstiženi. Zřejmě nejurputnější boje se v posledním závodě, který se uskuteční v neděli 29. září, dají očekávat v divizi nad 1600 ccm, kde je mezi prvním a čtvrtým jezdcem průběžného pořadí rozdíl pouhých deseti bodů.

Závěr předposledního závodu tvořilo 9 „áčkových“ finále. Jako první se na startovní rošt postavili jezdci divize do 1400 ccm. Vítězem se stal Jan Polesný se Suzuki Swift, ale diváky udržoval v napětí především duel Marka Straky (VW Polo) se Zdeňkem Divišem (Škoda Felicia). Nakonec Straka proťal cílovou čáru o pouhých čtvrt délky auta dříve než jeho soupeř.

Také divize nad 1600 ccm přinesla drama, o které se zasloužili Andi Neugebauer s VW Golf a Jan Šindelář s Fordem Fiesta. Jejich souboj nakonec vyzněl pro bavorského závodníka. Následující finále vozů stock-car, kde startovali pouze bavorští závodníci, se odehrávalo ve znamení souboje Maxmiliana Michalka s Hondou Civic a zkušeného Karla Kohlbauera s Mitsubishi Colt. Rychlejší byl nakonec Michalek.

Ve finále vozů s pohonem 4x4 startovali pouze dva účastníci s vozy Audi, úspěšnější byl Alexander Airich. Ve finále divize do 1600 ccm naprosto suverénně zvítězil Karl Malz s Toyotou MR 2, který vyhrál všechny čtyři závody, které na domažlické trati letos dokončil. Finále juniorské kategorie se stalo kořistí Daniela Drnce s felicií, jemuž se podařilo odrazit všechny útoky Michaela Billera s Toyotou Corolla. V cíli oba soupeře dělilo přibližně jeden a půl délky vozu.

Mezi třemi ´velkými buginami´ byl nejrychlejší Günther Schmit, jehož stroj je vybaven motorem Kawasaki. Poslední dvě finálové jízdy patřily dětským ´buginám´. Jasným vítězem kategorie maličkých strojů s variátorem se stal Vojta Chmelík. Tečku za předposledním závodem seriálu udělaly stroje s manuálním řazením. Z první zatáčky vyjížděl na první pozici Standa Brousek, za ním následovali Zdeněk Frischholz a Jan Matějka. Toto pořadí vydrželo až do cíle, jen Brousek se stále více odpoutával od svých soupeřů. Diváci oceňovali, jak malí závodníci zvládají technicky vyspělé a velmi rychlé stroje.

Text a foto Jan Pek