Reklama

Rockradio

Speedpro & RallyBazar competition shop

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

 

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 6. závod 25.8.2019

Více kolizí a černých vlajek

Celkem 27 rozjížděk a 8 finálových jízd tvořilo program 6. závodu našeho seriálu Chodský čakan. Oproti předchozím závodům docházelo mnohem častěji ke kolizím, pořadatelé také museli několikrát sáhnout po černé vlajce znamenající vyloučení. Obzvlášť divoká byla třetí rozjížďka, která byla dvakrát zastavena kvůli převrácení jednoho z aut a nakonec byla opakována až krátce před přestávkou.

Jako první nastoupili ke svému finále jezdci divize nad 1600 ccm. Po přetočení během souboje o vedení se na čtvrtou pozici propadl Jörg Kurtz s Toyotou Corolla, ale nevzdal se a již ve třetím kole se dostal do čela. Během jednoho okruhu si vyjel dostatečný náskok, který udržel až do cíle. Následovalo finále, v němž startovaly tři vozy s pohonem 4x4 a jedna ´bugina´ hodnocená zvlášť. Jako první projel cílem Alexander Airich (Audi). Poté ke své finálové jízdě odstartovali jezdci s vozy stock-car. S přehledem vyhrál zkušený Karl Kohlbauer s Mitsubishi Colt.

Čtvrté finále, které bylo určeno dětským ´buginám´ s manuálním řazením, se stalo kořistí Jana Matějky. Mezi jezdci na maličkých strojích s variátorem, kteří závodili po nich, se nejvíce dařilo Vojtovi Chmelíkovi. Následující finále juniorů vyhrál Jiří Matějka s favoritem. Divákům se až zatajil dech při pohledu na Leona Schwaba, jehož malý černý vůz Suzuki vyjel z  poslední zatáčky po dvou kolech a všichni čekali, kdy se převrátí. Nakonec ale tento kaskadérský kousek ustál a vrátil se zpět ´na všechny čtyři´.

Předposlední finálová jízda patřila divizi do 1400 ccm. Od prvního kola jel v čele Marek Straka s VW Polo, na něhož ale stále dotíral Zdeněk Diviš s felicií. Straka se ovšem nenechal znervóznit a s náskokem dvou délek auta proťal cílovou čáru jako první. Dramatickou tečku za celodenním programem udělalo finále divize do 1600 ccm, které se odehrávalo ve znamení souboje čtveřice jezdců o místa na stupních vítězů. Napínavý průběh tohoto duelu poznamenala kolize dvou soupeřů, po níž přišla ke slovu černá vlajka. Z prvenství se nakonec radoval Willi Hiltner s VW Polo.  

Text a foto Jan Pek