Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 5. závod 7.7.2019

Viděli jsme skvělé duely

Celkem 36 rozjížděk a 9 finálových jízd tvořilo program 5. závodu našeho seriálu Chodský čakan. Jako první nastoupilo ke svému finále 9 juniorů. Hned v první zatáčce se ujal vedení Manuel Gierl s Peugeotem 106 a svoji pozici udržel až do cíle, přestože se o jeho předjetí několikrát pokusil Daniel Drnec s felicií. Následovala divize do 1600 ccm, v níž stylem start – cíl zvítězil Karl Malz (Toyota MR 2), jenž tak potvrdil svoje skvělé výkony z rozjížděk. Na start finále divize nad 1600 ccm nastupoval jako hlavní favorit Jiří Matějka s felicií, jenž už v rozjížďkách nedal nikomu ze soupeřů nejmenší šanci. Dominoval i ve své finálové jízdě.

Následovalo finále ´velkých bugin´. Přijely sice jen čtyři, ale už v rozjížďkách nadchli všechny přihlížející svými souboji Günther Schmit a Alex Frey. Také ve finále jezdil Freyův stroj svými rozměry a stavbou podobný našim kartům v těsném závěsu (někdy doslova jako přilepený) za podstatně větší Schmitovou ´buginou´, ale předjetí se mu nepodařilo. Následovala finálová jízda divize do 1400 ccm. Už před první zatáčkou se dostal do vedení Marek Straka s VW Polo a svoji pozici udržel až do cíle. Za ním se ale odehrával těsný souboj o stříbro mezi Zdeňkem Divišem s felicií a Marco Gierlem s VW Polo, v němž byl přibližně o 1,5 délky vozu úspěšnější český závodník.

Velké drama přineslo také finále vozů stock-car. Vedení se sice ujal zkušený Karl Kohlbauer s Mitsubishi Colt, ale neustále na něho dotíral Maxmilian Michalek s Hondou Civic, jenž se v závěru druhého kola dostal do čela. Kohlbauer se ale nevzdával a souboj těchto dvou bavorských jezdců udržoval diváky ve stálém napětí. Michalek si ale své prvenství už nenechal vzít. V následujícím finále vozů s pohonem 4x4 zvítězil Kurt Michalek s Audi Quattro.

Program uzavřely finálové jízdy dětských ´bugin´. V kategorii strojů s ručním řazením se od počátku odehrával těsný souboj suveréna rozjížděk Stanislava Brouska s Janem Matějkou. Oba malí závodníci s velmi rychlými stroji a zkušenostmi z mistrovství republiky ihned ujeli všem soupeřům, v jejich vzájemném duelu pak byl úspěšnější Brousek. Prvenství mezi jezdci na malých strojích s variátorem vybojoval Vojta Chmelík před Vítkem Láskou.

Na oválné trati v našem areálu za domažlickým nádražím se v neděli 28. července uskuteční třetí (a poslední) letošní klání vozů stock-car, seriál Chodský čakan bude mít nyní letní přestávku a pokračovat bude až v neděli 25. srpna.   

Text a foto Jan Pek