Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 3. závod 9.6.2019

Tři prvenství pro Matějkovy

     Celkem 53 jezdkyň a jezdců za volanty ´velkých´ aut a 8 soutěžících s dětskými ´buginami´ se postavilo na start 3. závodu našeho seriálu Chodský čakan. Horké a slunečné počasí vyžadovalo časté kropení trati, ale technická závada vyřadila náš již velmi starý a opotřebovaný kropicí vůz z provozu, a tak nás nakonec zachránili domažličtí dobrovolní hasiči.

     Nejspokojenější byl po finálových jízdách rodinný tým Matějkových, neboť otec Jiří (divize nad 1600 ccm) i synové Jirka (junior) a Honzík (dětské ´buginy´s manuálním řazením) zúročili své závodnické zkušenosti i technický potenciál skvěle připravených strojů a všichni tři vyhráli své kategorie.

     Po delší době přijely alespoň tři ´velké buginy´, a nakonec vítězný Günther Schmit sváděl ve finále po tři kola skvělý souboj o prvenství s Timo Werkstetterem (oba mají své stroje poháněné motory Kawasaki), jehož v posledním kole bohužel vyřadila technická závada. Také Werkstetterovi tvoří rodinný tým, a tak Manuel Werkstetter skončil druhý mezi juniory a jeho sestře Sabrině patřila stejná příčka v kategorii vozů stock-car.

     Velmi pěkný souboj nabídlo také finále divize do 1400 ccm, kde za suverénně vedoucím Rainerem Septem (Seat Ibiza) sváděli dramatický duel o druhou příčku Max Michalek s Peugeotem 106 a Marek Straka (VW Polo). Úspěšnější byl nakonec bavorský jezdec s příjmením prozrazujícím české předky. Za ně se ovšem postupně dotáhli další dva soupeři, a tak bylo možné vidět dokonce ´vláček´ čtyř vozů těsně za sebou.

     Pořadatele potěšil Mathias Schabert jedoucí s Opelem Kadett v divizi do 1400 ccm, jemuž sice technická závada nedovolila nastoupit do finálové jízdy, ale který přišel poděkovat za skvěle připravenou trať. Velké poděkování ovšem zaslouží nejen ti, kdo připravovali trať, ale také ti, kteří ve vedru a oblacích prachu plnili úkoly traťových komisařů.

     V brzké době se na naší trati odehrají tři závody po sobě. V neděli 23. června tu budou na oválné trati soupeřit němečtí jezdci vozů stock-car o body do svého šampionátu, 30. června a 7. července pak přijdou na řadu další dva závody našeho seriálu Chodský čakan.

Text a foto Jan Pek