Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2019 - 2. závod 12.5.2019

Závodníci se bláta nezalekli

Vytrvalý déšť a rozblácený celý areál přivítaly účastníky druhého závodu našeho seriálu Chodský čakan. Pořadatelé proto svolali přítomné jezdce, aby sami rozhodli, zda chtějí v těchto podmínkách závodit.

„Když už jsme tady, pojedeme,“ shodli se čeští i bavorští soutěžící. Nakonec se na start postavilo 38 ´velkých aut´ a 12 dětských ´bugin´. Program tvořilo 24 rozjížděk a osm finálových jízd. Naštěstí přestalo pršet, ale přesto první série rozjížděk byly především bahenní bitvou. V obtížných podmínkách se naplno prokázaly kvality trati, neboť svrchní vrstva bláta se alespoň v ideální stopě postupně vyjezdila a zůstal tvrdý podklad.

V poslední rozjížďce určené těm nejmenším strojům, dětským ´buginkám´s variátorem, se převrátil stroj Barbory Kovářové. Ihned přiskočil pohotový tatínek jednoho ze soupeřů, vozítko postavil zpět na kola a po zjištění, že malá řidička je v pořádku a plná chuti do další jízdy, nastartoval motor a poslal ji zpět do závodu.

„Je dobře, že děláte i závody pro malé děti. U nás v Německu se jim věnuje jenom velmi málo klubů,“ ocenil práci našeho klubu Karl Haidn, který se staral hned o dvě malé závodnice a jednoho závodníka a ještě k tomu stačil sám obsadit druhé místo ve finále vozů stock-car.

Obě dětské kategorie měly české vítěze, Jana Matějku na stroji s ručním řazením a Vojtu Chmelíka mezi ´buginkami´ s variátorem. Další prvenství pro české barvy vybojovali Marek Straka (VW Polo) v divizi do 1400 ccm a Jan Šindelář (Ford Fiesta) v divizi nad 1600 ccm. Ostatní finálové jízdy se staly kořistí bavorských jezdců.

Další závod Chodského čakanu se pojede v neděli 9. června, ale ještě o dva týdny dříve, v neděli 26. května, vypuknou na oválné trati, která je součástí našeho areálu, boje o body do německého a bavorského šampionátu v divokých závodech stock-car.   

Text a foto Jan Pek