Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2018 - 7. závod 9.9.2018

Pět vítězů je už známo

Předposlední závod našeho seriálu Chodský čakan už ve většině divizí určil letošní vítěze. Mezi juniory se držitelem trofeje stal Marco Gierl a v divizi do 1400 ccm Lorenz Reichensperger. Oba své prvenství potvrdili vítězstvím v předposledním klání. Celkoví vítězové jsou jasní rovněž v divizi vozů 4x4 (Andreas Diz) a stock-car (Christian Kirschner), kde nestartuje žádný český jezdec. V divizi do 1600 ccm byl sice nejrychlejší Rainer Sept, ale celkovým vítězem se stal zkušený Karl Kohlbauer.

Úplně jasno zatím není v divizi nad 1600 ccm, kde vyhrál Jiří Matějka, ale v čele průběžného pořadí je s výrazným náskokem 15 bodů Andi Neugebauer. Nejlepší český jezdec Jan Šindelář bude v posledním závodě útočit na druhou příčku Vereny Biber, za níž zaostává o pouhých 5 bodů.

Nejnapínavější situace je letos mezi jezdci dětských ´bugin´. V kategorii s manuálním řazením zatím vede Matěj Vanžura, ale druhý Zdeněk Frischholz na něho ztrácí jenom 1,5 bodu. Na strojích s variátorem je zatím nejrychlejší Vojta Chmelík s 92 body, druhý Oliver Šile má jen o 3 body méně a třetí Vítek Láska ztrácí další 2 body. Tady je všechno ještě otevřené.

Poslední letošní závod se v APM Automotive Racing Aréně pojede v neděli 23. září.  

Jan Pek