Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2018 - 5. závod 5.8.2018

Většinu pohárů si odvezli bavorští sousedé

Náš seriál Chodský čakan vstoupil do svého druhého poločasu. K 5. závodu nastoupilo celkem 50 jezdců s ´velkými auty´ a 11 malých závodnic a závodníků s dětskými ´buginami´. Všichni museli bojovat nejen se soupeři, ale také s úmorným vedrem a se spoustou prachu. Po nakropení trati se sice neprášilo, ale její povrch byl velmi kluzký a záludný.

Kategorii dětských ´bugin´ s ručním řazením vyhrála nečekaně Maruška Stieberová, mezi jezdci malých strojů s variátorem byl nejrychlejší Vítek Láska. Ve všech ostatních kategoriích zvítězili němečtí účastníci, ale svoji roli v této bilanci sehrál také fakt, že ve třech z nich žádný Čech nestartoval.

Sérii finálových jízd ´velkých aut´ zahájila spojená kategorie vozů 4x4 a buggy, v níž Karl Malz s Toyotou Corolla jasně potvrdil svoji dominanci z rozjížděk. V početně obsazené divizi do 1400 ccm se očekával souboj Tomáše Rejžka s Lorenzem Reichenspergerem (oba Toyota). Úspěšnější byl tentokrát bavorský jezdec, jenž tak zvýšil svůj náskok v čele průběžné klasifikace už na 20 bodů. Finále divize do 1600 ccm vyhrál Franz Beck s Fordem Fiesta a mezi vozy stock-car byl nejrychlejší Christian Kirschner s VW Scirocco. Strhující průběh mělo finále divize nad 1600 ccm, kde tentokrát nestartoval žádný český jezdec. Klání plné dramatických zvratů a menších kolizí pro sebe rozhodl Andi Neugebauer s VW Golf.

Program uzavřelo finále juniorů, ve kterém zvítězil Marco Gierl s VW Polo a svůj náskok v čele průběžného pořadí zvýšil na 17 bodů. Ocenit je třeba ale také skvělý výkon Marka Straky, jenž si účast vybojoval vítězstvím v ´béčkovém´ finále, a proto startoval až z poslední řady. Přesto se dokázal rychle propracovat až na 3. místo a v závěru finálové jízdy se dokonce stále více přibližoval až ke druhému Janu Páníkovi.

Zpestřením přestávky před finálovými jízdami se stalo „čestné kolo“ party mopedistů na babetách. Příští závod se uskuteční v neděli 19. srpna.                           

 Text a foto Jan Pek