Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2018 - 4. závod 24.6.2018

O dramatické duely nebyla nouze

Celkem 36 rozjížděk, tři ´béčková´finále, z nichž postupovala vždy dvojice nejrychlejších, a devět finálových jízd tvořilo program čtvrtého závodu našeho seriálu Chodský čakan. Potěšitelný byl počet těch nejmenších závodníků – na trať vyrazilo celkem 13 soutěžících za volanty dětských ´bugin´s variátorem. Po delší době se také velkých ´bugin´ sešlo dost na to, aby mohly mít samostatné rozjížďky ohodnocené plným počtem bodů.

Kdo se přišel na závod podívat, rozhodně nelitoval. Na trati se totiž děly věci! Již v ´béčkovém´ finále divize do 1400 ccm se rozpoutal dramatický duel o druhé postupové místo mezi Markusem Kurtzem s Toyotou Starlet a Jennifer Bauer s Roverem, jenž skončil vzájemnou kolizí a Kurtzovým vyřazením. Strhující souboj o první pozici mezi Markem Strakou a Marco Gierlem (oba VW Polo) přineslo finále juniorů. Bohužel toto soupeření předčasně ukončila technická závada Strakova auta.

Největší drama přinesla předposlední finálová jízda určená divizi do 1600 ccm. Po kolizi tří vozů zůstala Honda CRX Anny-Leny Böhm a Opel Tigra Vladimíra Brože koly vzhůru. Situace vypadala hrozivě, ale naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Pořadatelé se svými pomocníky postavili obě auta zpět na kola a oba soupeři zjistili, že jejich vozy jsou pojízdné. Kdo by očekával, že tedy usedli za volant a odjeli do depa, mýlil by se. Místo toho zamířili opět na startovní rošt, kde se jejich konkurenti již řadili k opakované finálové jízdě. Bavorská závodnice i její český soupeř (ten s hodně kouřícím autem) finále absolvovali, jako kdyby k žádné kolizi nedošlo.

Napínavý duel nechyběl ani v poslední finálové jízdě, v níž se utkali jezdci divize do 1400 ccm. O třetí příčku soupeřili Tomáš Rejžek (Toyota Corolla) a Sabrina Werkstätter s VW Golf. Oba si opakovaně vyměnili pozice, ale jejich strhující soupeření ukončilo Rejžkovo zavadění o svodidlo, při němž prorazil levou přední pneumatiku. V závodě samozřejmě pokračoval, pneumatiku nakonec ztratil a cílem projel za nadšeného povzbuzování svých příznivců po disku.

Teď v APM Automotive Racing Aréně zavládne na delší dobu klid. Až v neděli 22.července bude oválná trať v našem areálu hostit třetí letošní klání vozů stock-car a v neděli 5.srpna se pojede pátý závod o Chodský čakan.

Text a foto Jan Pek