Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2018 - 3. závod 27.5.2018

Strhující souboje i pokus o podvod

     Celkem 31 rozjížděk, jedno ´béčkové´ finále a osm finálových jízd tvořilo program třetího závodu našeho seriálu Chodský čakan.

     Již v rozjížďkách upoutal výbornými výkony jednoznačně nejmladší jezdec juniorské kategorie Jiří Matějka jun.(Škoda Favorit), jenž se také ujal vedení v ´béčkovém´ finále této kategorie. Za ním se rozpoutal skvělý duel o druhé postupové místo do ´áčka´ mezi Janem Páníkem s felicií a bavorským závodníkem Michaelem Billerem (Toyota), v němž byl úspěšnější český jezdec. Hlavní finále juniorů se pak stalo kořistí Marka Straky s VW Polo.

     Sportovním vrcholem celého dne bylo desetičlenné finále divize do 1400 ccm. Tomáš Rejžek a Lorenz Reichensperger (oba s vozy Toyota) doslova zvedli diváky z lavic. Český jezdec se ujal vedení, ale svého bavorského soupeře měl stále za zadním nárazníkem. Ukázal ovšem, že má ocelové nervy, nenechal se vyprovokovat k žádné chybě a dokázal odrazit všechny pokusy o předjetí. Cílovou čáru proťal s náskokem pouhých pár metrů. Jeho bavorský konkurent ihned po příjezdu do depa zastavil u rozjásaného Rejžkova týmu a sportovně mu pogratuloval.

     S jeho gestem kontrastovalo podvodné jednání bavorské jezdkyně Kerstin Lesererové z divize vozů stock-car, která se v poslední rozjížďce nechala zastoupit mužem. Znamenalo to pro ni diskvalifikaci z celého závodu, a tedy nulový bodový zisk, ale také výstrahu do konce sezony. Při dalším prohřešku bude vyloučena z celého seriálu a všechny body, které získala, budou škrtnuty.

     Po technické stránce budila v depu pozornost ´bugina´ vybavená dvěma motocyklovými motory. Její bavorský majitel Peter Lang ji koupil v Přerově od jednoho českého závodníka.

Na trati byl velmi rychlý, škoda jen, že měl ve své kategorii pouze jednoho soupeře. Oba startovali s handicapem za vozy Audi s pohonem 4x4 (obě kategorie měly oddělenou klasifikaci) a Lang je dokázal na trati pořádně prohánět.

     Nyní bude v APM Automotive Racing Aréně tři týdny klid. V neděli 17. června se tam uskuteční druhé letošní klání vozů stock-car a o týden později, v neděli  24. června, bude pokračovat náš seriál Chodský čakan.  

Text a foto Jan Pek