Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2018 - 2. závod 13.5.2018

Tři poháry pro Vanžurovy

Celkem 47 velkých i malých závodníků nastoupilo v APM Racing Aréně ke druhému závodu našeho seriálu Chodský čakan. Diváci zhlédli 32 rozjížděk a 8 finálových jízd. Kromě dětských ´bugin´ všechny kategorie vyhráli bavorští závodníci. Na nejvyšší stupínek tedy vystoupili pouze Oliver Šille jako vítěz kategorie malých strojů s variátorem a Zdeněk Frischholz jako vítěz kategorie dětských ´bugin´ s ručním řazením.

     Již od své první rozjížďky poutal zaslouženou pozornost nenápadný stříbrný ´kombík´ Toyota Corolla, s nímž se na start postavil v Domažlicích populární starosta bavorského městečka Tapfheim Karl Malz. V rozjížďkách divize 4x4 za sebou brzy nechával své konkurenty s vozy Audi. „Motor má výkon omezený přibližně na 400 ´koní´, ale bylo by možné z něho dostat až 550 ´koní´. Bylo by to ale na úkor životnosti a navíc se na zdejší trati takový výkon nedá využít,“ prozradil o přestávce. Jeho vozu tentokrát nechyběla ani spolehlivost, zatímco jeho soupeře vyřadily technické závady. Proto se v této kategorii nekonalo finále. Nemělo cenu, aby Karl Malz po trati kroužil sám.

     Z českých účastníků se zřejmě nejradostněji vracel domů rodinný  tým Vanžurových. Otec Daniel startoval se svou felicií ve dvou kategoriích, v divizi do 1400 ccm skončil třetí a v divizi do 1600 ccm mu patřila 2. příčka. Jeho syn Matěj vybojoval pohár za druhé místo v kategorii dětských ´bugin´ s ručním řazením.

     „Nejlepší jezdci dostali poháry, ale já bych chtěl ocenit práci pořadatelů, kteří připravují závodní dráhu pro každé závody, i těch, kteří plní nevděčnou úlohu traťových komisařů. Bez nich by se v Domažlicích nezávodilo,“ připomněl po vyhlášení vítězů ředitel závodu Jiří Stieber.

    V domažlickém areálu bude rušno i o následujících víkendech. Již tuto neděli, 20. května, se tam uskuteční první z trojice letošních divokých klání stock-car a hned další neděli, 27. května, se pojede třetí závod seriálu Chodský čakan.  

Text a foto Jan Pek