Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2017 - Čakany předány vítězům

Čakany předány vítězům      

     Slavnostním vyhlášením nejlepších v celkovém pořadí, které se uskutečnilo v hotelu Bohmann v obci Babylon, skončil v sobotu 7. října další ročník našeho mezinárodního seriálu Chodský čakan. Bylo naplánováno 8 závodů, ale ten poslední musel být zrušen, protože po dlouhotrvajících deštích nebylo možné připravit trať. Ještě před předáváním trofejí byli oceněni ti členové pořadatelského sboru, kteří obětovali nejvíce času přípravě trati.

     A kdo si odvezl z Babylonu čakany a poháry? V kategorii dětských ´bugin´ s variátorem se nejvíce dařilo Manuelu Werkstetterovi (112,5 bodu), druhý skončil Jan Matějka (82 b.), který ale dva závody vynechal, a třetí příčka patřila Sebastianu Schwarzbauerovi (75,5 bodu). Prvenství mezi malými jezdci ´bugin´s manuálním řazením vybojoval Stanislav Brousek se 114 body, za ním se umístili Zdeněk Frischholz (100,5 b.) a Matěj Vančura (87 b.).

     Nejmenší bodový odstup mezi dvěma nejrychlejšími zaznamenala letos kategorie juniorů. Chodský čakan určený vítězi si odvezl Jan Páník, na jehož kontě bylo 112 bodů. O pouhé dva body za ním skončil Marek Straka. Třetí Marco Gierl nasbíral 90 bodů. Potěšitelné je, že v této kategorii startovalo hodně závodníků a ti nejlepší předváděli opravdu skvělé souboje.

     Divizi do 1400 ccm ovládl Daniel Vančura s 97 body, druhou příčku obsadil Jürgen Gebendorfer (77,5 bodu). Václav Karnolt sice vynechal první tři závody, ale konečných 61 bodů mu stačilo k zisku 3. místa. V divizi do 1600 ccm dominovali bavorští závodníci. Zvítězil Denis Krucker (101 b.) před zkušeným Willim Hiltnerem (97,5 b.). Třetí Petr Páník nasbíral za sezonu 76,5 bodu.

    Celkovým vítězem divize nad 1600 ccm se stal Jan Šindelář se 119 body, za ním skončil Jiří Matějka s 90 body, jenž se ale dvou závodů nezúčastnil. Z absolvovaných pěti klání ovšem čtyři vyhrál. Urputné souboje těchto dvou skvělých jezdců s výborně připravenými vozy vždy nadchly diváky. Za nimi skončila jako třetí Verena Biber s 84 body.

     Kategorie vozů stock-car měla pokaždé početné startovní pole, i když v ní letos nestartoval žádný český jezdec. Z celkového prvenství se radoval Josef Hertreiter (102 b.), za ním skončil Andi Neugebauer (90 b.). Kategorie vozů s pohonem všech čtyř kol, v níž také nejel žádný Čech, bohužel trpěla velmi malou účastí, několikrát se na start postavil pouze jeden nebo dva jezdci. Ti pak absolvovali své rozjížďky i finále zpravidla s vozy divize nad 1600 ccm a byli klasifikováni odděleně. Vítězem této kategorie se stal Josef Nöbauer, který v Domažlicích startoval nejčastěji.

     Sezona 2017 tedy skončila. Poděkování patří partnerům a sponzorům seriálu, jimiž byly firmy APM Automotive a Podlahy Hais. Velké uznání zasluhují všichni pořadatelé, kteří se podíleli na zdárném průběhu jednotlivých závodů, a to bez ohledu na počasí. Bez nich by se prostě nejezdilo. Takže ještě jednou – díky vám všem!

Jan Pek