Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2017 - 6. závod 20.8.2017

V šestém závodě soupeřilo 68 jezdců

Šestý závod našeho seriálu Chodský čakan přilákal do APM Automotive Racing Arény celkem 68 závodníků, mezi nimiž bylo 14 nejmladších adeptů motoristických vavřínů – jezdců dětských ´bugin´.

     Právě oni zahajovali program finálových jízd. Kategorii malých strojů s variátorem (tedy bez řazení) vyhrál podle očekávání Manuel Werkstetter, jemuž to letos opravdu jede. Poté se na start postavila šestice jezdců malých ´bugin´s ručním řazením, které už dosahují mnohem vyšších rychlostí než předchozí kategorie. Po odpadnutí Jakuba Šafránka se jednoznačným vítězem stal Stanislav Brousek.

     Ve finále divize do 1400 ccm od prvního kola vedla Sabrina Werkstetter s VW Golf, ale ve 4. kole ji vyřadila technická závada. Tím se otevřela cesta k vítězství pro Václava Karnolta s favoritem, který předtím vybojoval strhující duel „plech na plech“ s Markusem Kurtzem s Toyotou Starlet. V úvodním kole finále divize do 1600 ccm diváci s napětím sledovali těsný souboj o vedení mezi třemi bavorskými závodníky, z něhož vyšel vítězně Denis Krucker s Peugeotem 106. Ten postupně zvyšoval svůj náskok a jako první proťal cílovou čáru.

     K vozům divize nad 1600 ccm byl přiřazen také Josef Nöbauer, jediný jezdec s vozem s pohonem 4x4, jenž vzhledem k výkonu a jízdním vlastnostem svého skvěle připraveného VW Golf startoval s handicapem v podobě délky startovní rovinky až za ostatními. Přesto rychle předjížděl jednoho soupeře za druhým a nakonec projel cílem jako první. Klasifikován byl ovšem odděleně, takže ostatním neubíral body.

     Kvůli havárii hned za první zatáčkou byla tato finálová jízda zastavena a opakována. I po opakovaném startu se do čela hned na startovní rovince dostal Jan Šindelář s Fordem Fiesta a rychle získal dostatečný náskok. Na konci 4. kola ale musel kvůli technické závadě odstoupit, čímž se otevřela cesta ke 20 bodům za vítězství v divizi do 1600 ccm Christianu Böhmovi s VW Golf. Diváci byli před startem rozjížděk zvědavi na výkony hodně upravené Škody Fabia Andyho Schweigera, ale tento vůz pořád trpí technickými problémy, a tak jezdec do finále vůbec nepostoupil.

     Následovalo finále juniorů, v němž od první zatáčky vedl Marco Gierl s VW Polo, jenž své prvenství udržel až do cíle. Za ním skončili Marek Straka a Jan Páník. Program uzavřely vozy stock-car, mezi nimiž byl nejrychlejší Andi Neugebauer s velmi odlehčeným VW Golf.

     Do konce seriálu zbývají už jen dva závody, které se uskuteční 10. a 24. září.    

Text a fotoJan Pek