Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
Stock-Car 29. - 30.7.

Neděle plná adrenalinu

     Druhý letošní závod stock-car měl mimořádně početnou účast – na start se v naší APM Automotive Racing Aréně postavilo celkem 243 jezdců, kteří se ve 22 jízdách utkali o body do bavorského i německého šampionátu. Sobota byla vyhrazena pouze kvalifikačním jízdám, při nichž byl každý soutěžící na oválné trati lemované hliněnými valy sám a musel absolvovat jedno měřené kolo, jehož výsledek rozhodl o postavení na startu v nedělním závodě.

     Ten přinesl mimořádný počet kolizí, kvůli nimž byla řada jízd opakovaně přerušována, aby bylo možné uvolnit trať. Velký byl nejen počet jezdců, ale také diváků, kteří dorazili převážně ze sousedního Bavorska povzbudit reprezentanty ´svého´ klubu.

     Ke zdaru závodů na jediném stock-carovém oválu v naší republice přispěli nejen členové Motorsportklubu AMK Domažlice, kteří připravovali trať, řídili odtahová vozidla a plnili různé další organizační úkoly pro pořadatele závodu, jímž byl Bavorský svaz stock-car BSCV, ale také členové Sboru dobrovolných hasičů Domažlice, kteří stavěli převrácené vozy zpět na kola. Za to všem patří velký dík.

Text a foto Jan Pek