Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2017 - Stock-Car

Motoristická divočina

     V neděli 18. června hostila oválná trať v areálu APM Automotive Racing Arény první z dvojice letošních závodů stock-car. Bojovalo se o body do německého i bavorského šampionátu. Domažlická dráha je jediná svého druhu v republice a těchto klání se nezúčastňuje žádný český jezdec.

     Vzhledem k tomu, že je povoleno narážení do soupeřů a jejich vytlačování z trati, jsou to závody opravdu divoké. Tomu ovšem odpovídá také masivní bezpečnostní rám v kabině a také překrytí řidičových dveří silnou ocelovou deskou. Navíc ani dosahované rychlosti nejsou příliš velké, a tak všechny kolize skončily bez zranění. V kategoriích ´bugin´ velmi masivní konstrukce a silných vozů s pohonem všech čtyř kol se pak musí závodit bez úmyslného kontaktu se soupeři.

     Vypsány jsou nejrůznější kategorie, včetně dámské a juniorské. Také počet aut na startu byl velmi rozdílný, od čtyř až po 21 – a to pak na trati vypukla opravdová divočina! Vzhledem k velkému množství jezdců výrazně přesahujícímu stovku pořadatelé vyhlašují výsledky jednotlivých kategorií průběžně, aby závodníci mohli postupně odjíždět. Bavorští pořadatelé z organizace BSCV přišli také se zajímavou novinkou. Po vyhlášení vítězů každé kategorie tři nejlepší nastoupili do starého VW Golf přestavěného na ´přehlídkový vůz´ a s poháry v rukou absolvovali čestné kolo před diváckými svahy.

     V případě převrácení některého auta či zablokování trati je jízda okamžitě přerušena. Díky skvělé koordinaci odtahových vozidel zajišťované členy Motorsportklubu AMK Domažlice a rychlým zásahům členů SDH Domažlice, kteří pomáhali stavět převrácené vozy zpět na kola, měly závody rychlý spád a skončily dříve, než bývá v Bavorsku zvykem.

     Motory zaburácejí v našem areálu opět v neděli 2. července, kdy se pojede již 4. závod seriálu Chodský čakan. Pokud byste chtěli závody stock-car spatřit na vlastní oči, budete mít příležitost v neděli 30. července. 

Jan Pek