Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2017 - 2. závod 21.5.2017

Dva poháry pro Páníky

     Celkem 29 rozjížděk a 8 finálových jízd viděli fanoušci rallyekrosu při druhém závodě seriálu Chodský čakan. Na skvěle připravené trati se představilo 46 jezdců (z toho 11 juniorů) s ´plechovými auty´ a 14 nejmladších závodníků s dětskými ´buginami´, které pořadatelé rozdělili do dvou kategorií – s ručním řazením a s variátorem.

     Trojice bavorských jezdců s vozy s pohonem 4x4 v rozjížďkách předvedla několik napínavých duelů, ale jejich finále moc vzruchu nepřineslo. Hned v první zatáčce se dostal do čela Josef Nöbauer s černým VW Golf, postupně zvyšoval svůj náskok a cílem projel jako jasný vítěz. Poté následovalo finále juniorů. Po startu se dostal na vedoucí pozici Marco Gierl s Mitsubishi Colt, těsně následován Janem Páníkem (Škoda Felicia) a Markem Strakou s VW Polo. Toto trio brzy odjelo ostatním. V polovině finálové jízdy se oba čeští soupeři dostali před Gierla, Páník poté získal náskok a přesvědčivě vyhrál.

     Po vítězství Páníka juniora se na start finále divize do 1600 ccm postavil jeho otec Petr s Hondou Civic. Hned po startu potvrdil svoji rychlost z rozjížděk Denis Krucker s Peugeotem 106 a nikým neohrožován projel vítězně cílem. Za ním se ale odehrávalo drama v podobě souboje Bernda Neumanna a Petra Páníka o 2. příčku. V polovině finále se Páník dostal na druhé místo, které udržel až do cíle. Na Neumanna se ale v závěru dotáhl Willi Hiltner s golfem, jenž nasadil k mohutnému finiši, a tak se nakonec o bronzu rozhodovalo až na cílové čáře, kde byl o pár decimetrů dříve Hiltner.

     Divize do1400 ccm měla jasného vítěze v Raineru Septovi se Seatem Ibiza. Dramatické souboje se ale odehrávaly o další pozice. Ani při finále divize nad 1600 ccm se diváci nenudili. V chumlu vozů v 1.kole Christian Böhm s VW Golf přetočil jednoho z favoritů, Jiřího Matějku s favoritem, jenž s hodně otlučeným vozem skončil mimo trať a klesl na poslední místo. Böhm vzápětí uviděl černou vlajku znamenající vyloučení. Matějka se nevzdal a začal se probíjet vpřed, ale nakonec kvůli technické závadě musel vzdát. Jako vítěz proťal cílovou čáru Jan Šindelář s Fordem Fiesta.

     Velké drama plné kolizí přineslo i finále divize stock-car, v němž s minimálním náskokem vyhrál Josef Hertreiter a vozem Audi. Dětské ´buginy´ s variátorem měly svého vítěze v Manuelu Werkstetterovi a malým strojům s ručním řazením dominoval – stejne jako v rozjížďkách – Stanislav Brousek.        

Text a foto Jan Pek