Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2017 - 1. závod 23.4.2017

Dvě prvenství do jedné rodiny

     V neděli začal v APM Automotive Racing Aréně další ročník mezinárodního rallyekrosového seriálu Chodský čakan, k němuž nastoupilo 37 dospělých závodníků, 15 juniorů a 7 malých jezdců dětských ´bugin´.

     Diváci zhlédli 30 rozjížděk, dvě „béčková“ finále a 7 finálových jízd. Navzdory nepříznivému počasí v posledním týdnu závodníky očekávala velmi dobře připravená trať. I když hned v první sérii rozjížděk skončily dva vozy převrácené na bok, měly závody dobrý spád.

     Finálové jízdy přinesly dokonce dvakrát rodinné úspěchy. Divizi do 1400 ccm vyhrál Daniel Vanžura s felicií a jeho syn Matěj zvítězil mezi jezdci dětských ´bugin´.  V divizi do 1600 ccm skončil druhý Petr Páník s Hondou Civic a stejné umístění vybojoval také jeho syn Jan s felicií v juniorské kategorii.

     Ve finálové jízdě divize do 1400 ccm předvedl kaskadérský kousek bavorský jezdec Max Michalek. V zápalu boje o první pozici najel na pneumatiky ohraničující trať a ve velkém náklonu pokračoval v jízdě pouze po dvou kolech. Nakonec se ale jeho bílý Peugeot 106 vrátil zpět na všechna čtyři kola a Michalek projel cílem jako druhý.

      Drama nechybělo ani ve finále divize nad 1600 ccm, které se stalo kořistí Jana Šindeláře s Fordem Fiesta. Diváky ale udržoval v napětí souboj o 4. místo, během něhož se v posledním kole utvořil „vláček“ šesti vozů. Skvělou podívanou pak přineslo finále vozů stock-car, kde spolu soupeřila o vítězství od prvního kola až do cíle trojice bavorských závodníků, z nichž nejrychlejší byl Josef Hertreiter (Audi).

     Program finálových jízd uzavřeli junioři. Z prvenství se radoval Michal Regner před Janem Páníkem (oba s Felíciemi), ale největší drama přinesl duel o 3. místo mezi dvojicí bavorských jezdců. Trval několik kol a bronz nakonec vybojoval Mick Huber s Opelem Tigra.

     Příští závod Chodského čakanu se pojede v neděli 21. května.              

Text a foto Jan Pek