Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
Ukončení sezony 2016

Chodské čakany jsou předány

     Na slavnostním večeru v Chrastavicích převzali své trofeje nejúspěšnější jezdci našeho seriálu Chodský čakan pořádaného v APM Automotive Racing Aréně. Vzhledem k tomu, že pořádající Motorsportklub AMK Domažlice oslavil současně 20 let své existence, předseda AMK Domažlice Jiří Stieber úvodem stručně nastínil historii klubu, kterou připomněl i velký dort s jeho emblémem. Poté následovalo ocenění zakládajících členů a dlouholetých pořadatelů. Až potom přišlo na řadu vyhlášení výsledků celého seriálu. Pět čakanů si odvezli naši bavorští sousedé, tři vybojovali čeští závodníci, což přibližně odpovídá poměru mezi počtem domácích a německých účastníků.

     Jako první nastoupili na pódium ti nejmladší adepti motoristického sportu, jezdci dětských ´bugin´. Celkovým vítězem se stal Jakub Kostlivý před Stanislavem Brouskem a Matějem Vančurou. Jako nejrychlejší jezdec se na domažlické trati sice představil Jiří Matějka, který každý svůj start proměnil v jasné vítězství, ale zúčastnil se jen čtyř závodů, což stačilo pouze na 6.místo v konečném účtování.

     Velmi početně obsazovanou kategorii juniorů, kteří museli být pravidelně rozděleni do dvou skupin, vyhrál Fabian Rosenfeld před Markem Strakou a Janem Páníkem. Fabian Rosenfeld také během celé sezony vybojoval absolutně nejvyšší počet bodů – celkem 166. Také trofej pro nejúspěšnějšího účastníka divize do 1400 ccm putovala k Rosenfeldovým, a to zásluhou Fabianova staršího bratra Nicka. Za ním skončili Jaromír Kostlivý a Jürgen Gebendorfer.

     Vítězem divize do 1600 ccm se stal zkušený Willi Hiltner, další místa na stupních vítězů obsadili Denis Krucker a Petr Hyška. Tato divize v průběhu sezony trpěla malým počtem startujících, a tak ve čtyřech z celkových devíti závodů se v ní bojovalo pouze o poloviční počet bodů. Divize nad 1600 ccm se stala kořistí Jana Šindeláře, další příčky konečného pořadí patřily Franzi Beckovi a Christianu Böhmovi.

     I v divizi vozů 4x4 se scházel malý počet závodníků (také čtyřikrát soupeřili jen o poloviční počet bodů), ale přesto většinou předváděli skvělou podívanou v rozjížďkách i ve finálovém klání. Trofej pro vítěze vybojoval Andi Neugebauer před Alexandrem Airichem a Andreasem Dizem. V této kategorii se na startu objevil jen jediný český jezdec, a to Stanislav Brunát, který se ovšem zúčastnil pouze jednoho závodu. Kategorie ´velkých bugin´ letos fanoušky moc nepotěšila. Jen dvakrát za celou sezonu se na start postavila čtveřice závodníků, a tak Václavu Caisovi k prvenství stačil zisk pouhých 18,5 bodu.

     Pravým opakem byla kategorie jezdců s vozy stock-car. Těch startovalo pokaždé tolik, že museli být – podobně jako junioři – rozděleni do dvou skupin. Prvenství vybojoval stálý účastník domažlických závodů Karl Kohlbauer. Za ním skončily dvě dívky – druhá Jennifer Bauer a třetí Verena Biber, která si přišla převzít pohár v bavorském kroji (a opravdu jí to slušelo).

     Letošní sezona je tedy uzavřena. Nyní už zbývá jen poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě a organizačním zabezpečení závodů, na úpravě trati či plnili pořadatelské úkoly podél závodní dráhy, a to zdarma a za každého počasí. Bez nich by totiž žádné závody nebyly.

Velký dík vám všem.  

Jan Pek