Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2016 - 9. závod 23.10.2016

Vážení, z důvodu výkopových prací nám udělali do obce Chrastavice objížďku. Pro lidi,co pojedou od Plzně a Folmavy, je nejlepší ject do Horšovského Týna, tam odbočit na obec Blížejov, kde se odbočí na kruhovém objezdu vpravo a  dále Nahošice, Milavče a Chrastavice...Pro lidi, co pojedou od Klatov je objížďka vedená na Zahořany, Radonice a Chrastavice...Hospoda a sál tedy budete mít hned za kostelem po pravé ruce. Bohužel výkopové probíhají předčasně, což není v naší moci to nijak ovlivnit. Děkuji za pochopení.

Liebe Freunde, aufgrund Aushubarbeiten haben sie im Dorf Chrastavice Umweg gemacht. Für Menschen, die aus Pilsen gehen und Folmava ist die beste jekt zu Horsovsky Tyn, schalten Sie es an die Gemeinde Blížejov, hier biegen Sie rechts in den Kreisverkehr und Nahošice, Milavče und Chrastavice ... für Leute, die aus Klatovy gehen geführt Umweg auf Zahořany, Radonice und Chrastavice ... Halle Pub und deshalb werden Sie direkt hinter der Kirche auf der rechten Seite. Leider vorzeitig Ausgrabung stattfindet , die nicht in unserer Macht steht, sie nicht zu beeinflussen. Vielen Dank für Ihr Verständnis.

O vítězích rozhodovaly centimetry

Celkem 50 aut a 10 dětských ´bugin´ jsme přivítali v APM Automotive Racing Aréně na posledním, kvůli rozmoklé trati o týden odloženém závodě našeho seriálu Chodský čakan.

     Tréninky se konaly ještě v mlze, na trati ležela vrstva lepkavého bláta, které potrápilo především jezdce dětské kategorie, ale i řidiče některých vozů se slabšími motory, pokud v zatáčce vyjeli z ideální stopy, vedle níž se hromadily ´závěje´ bahna. Trať ale postupně vysychala a umožňovala vyšší rychlost i předjíždění. Na pár rozjížděk nakonec i vysvitlo slunce.

     Sérii finálových jízd zahájily dětské ´buginy´. Jako největší favorit nastupoval na start Jiří Matějka, jenž neponechal nic náhodě a již na startovní rovince se dostal do čela a svoji pozici udržel až do cíle. Za ním jezdili Stanislav Brousek a Jakub Šafránek, který se v šikaně druhého kola dokonce na okamžik zahákl za záď Brouskova stroje, což oba donutilo na chvilku zpomalit. Jejich souboj rozhodlo předjíždění pomalejších soupeřů o kolo, při němž se Šafránek dostal před Brouska. V tomto pořadí také proťali cílovou čáru.

     Finále divize do 1600 ccm, k němuž nastoupili jen tři jezdci, s přehledem vyhrál Denis Krucker s Peugeotem 106. Také k následující finálové jízdě určené vozům s pohonem 4x4 nastoupilo pouze trio soupeřů a jako vítěz projel cílem Andi Negebauer, jenž má ve svém speciálu zabudován motor BMW.

     Finále divize do 1400 ccm se stalo jasnou kořistí Nicka Rosenfelda s VW Polo, za ním se ale odehrával mimořádně tvrdý souboj mezi Jaromírem Kostlivým (Škoda Felicia) a Jürgenem Gebendorferem (VW Golf), který vyvrcholil opakovanou vzájemnou ´strkanicí´ a černou vlajkou pro bavorského jezdce. Poté následovalo finále vozů stock-car, jehož se zúčastnili pouze němečtí závodníci. Podle očekávání zvítězil zkušený Karl Kohlbauer s Mitsubishi Colt.

     Předposlední finálová jízda patřila juniorům. Od první zatáčky s přehledem vedl Fabian Rosenfeld (VW Polo), jenž se už viděl jistým vítězem. Zřejmě proto polevil v tempu i ostražitosti, čehož využil Marek Straka se stejným vozem, dotáhl se za Rosenfelda, na cílové rovince zaútočil a dokázal svého bavorského soupeře jen o pár centimetrů předstihnout.

     Tečku za letošní sezonou udělalo finále divize nad 1600 ccm, na jehož start se již za přicházejícího šera postavilo 10 soupeřů. Po startu se ujal vedení Franz Beck se Seatem Ibiza před Janem Šindelářem s Fordem Fiesta. Ten se postupně dostal těsně za Becka a nakonec jej v dramatickém závěru velmi těsně porazil. Vyhlášení výsledků celého seriálu se uskuteční v sobotu 5. listopadu hospodě v obci Chrastavice.  

Jan Pek