Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2016 - 8. závod 11.9.2016

Oficielní zpráva:
Vážení účastníci,v neděli 23.10.2016 se USKUTEČNÍ poslední závod poháru o Chodský čakan. Těšíme se na vaší účast

AMK Domažlice

Offizieller Bericht:
Liebe Teilnehmer, am Sonntag, 23. Oktober 2016 das letzte Rennen der Cup Chodský mattock statt. Wir freuen uns auf Ihre Teilnahme

AMK Domažlice

Závod plný havárií se šťastným koncem
 
Předposlední závod seriálu Chodský čakan nabídl mimořádně dramatickou podívanou. Naštěstí skončily všechny kolize bez následků na zdraví jezdců a také některá auta mohla po nejnutnějších opravách pokračovat v závodě. Výrazným zpestřením startovního pole byla účast rodinného týmu Matějkových s velkým autem pro tatínka a dvěma dětskými ´buginami´ pro jeho syny.
Právě ti nejmenší závodníci zahájili seriál finálových jízd. Dětských ´bugin´ utěšeně přibývá, startovalo jich už celkem 10 a ti nejlepší malí závodníci si vysloužili velký obdiv diváků. Od první zatáčky se v čele usadil Jiří Matějka a nikým neohrožován si jel pro prvenství. Za ním se - podobně jako v rozjížďkách - odehrával skvělý duel mezi Jakubem Šafránkem a Stanislavem Brouskem, v němž se více dařilo Šafránkovi.
Po startu společného finále divizí do a nad 1600 ccm, z nichž každá ale byla klasifikována odděleně, se ihned dostal do vedení Franz Beck se Seatem Ibiza, na něhož dotíral Jiří Matějka s favoritem. Ve 2. kole po havárii Tobiase Gartnera a převrácení jeho VW Golf byl závod zastaven. Po opakovaném startu se utvořilo stejné pořadí, ale v nájezdu do druhého kola Denis Krucker na startovní rovince přetočil Matějkův vůz, za což dostal černou vlajku znamenající vyloučení. Matějka ze závodu odstoupil a Beck si nikým neohrožován jel pro 20 bodů za vítězství. Klasifikaci divize do 1600 ccm vyhrál Willi Hiltner s VW Golf.
Finále divize do 1400 ccm bylo klidnější, stylem start – cíl v něm zvítězil Tomáš Rejžek s Toyotou Corolla před Nickem Rosenfeldem s VW Polo. Oba se ale postarali o pořádný rozruch už ve 12. rozjížďce, kdy v poslední zatáčce před cílovou rovinkou převrátili svá auta jen pár metrů od sebe.
Diváci se těšili na silné a rychlé vozy s pohonem všech čtyř kol, ale bohužel přijely jen dva. Zřejmě se ve stejném termínu konaly i nějaké závody v Bavorsku. Jejich absenci ale fanouškům vynahradila čtveřice jezdců s ´kartovými buginami´, kteří předváděli skvělé závodění. Nejúspěšnější z nich byl Zdeněk Škrabálek. Po startu finále juniorů se v čele odehrával duel mezi Fabianem Rosenfeldem a Markem Strakou, ale ještě během prvního kola se do vedení dostal český jezdec, jenž svoji pozici udržel až do cíle. 
Hodně dramatickou tečku za sérií finálových jízd udělala kategorie vozů stock-car, v níž se odehrával dramatický souboj o prvenství mezi Karlem Kohlbauerem (Mitsubishi Colt) a Marcelem Lesererem (Ford Puma). Poté co oba v uvedeném pořadí už projeli cílem, došlo v poslední zatáčce k převrácení jednoho auta, závod byl zastaven a finálová jízda se musela opakovat. Opakované finále vyhrál Leserer, za nímž se odehrával dramatický duel mezi Kohlbauerem a Verenou Biber s VW Golf, jenž trval až na cílovou čáru, kterou dříve proťala mladá bavorská závodnice.
Poslední závod se v domažlické APM Automotive Racing Aréně uskuteční v neděli 16. října.
Jan Pek