Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2016 - 7. závod 21.8.2016

Jan Páník se konečně dočkal vítězství
 
     Sedmý závod našeho rallyekrosového seriálu Chodský čakan přinesl první letošní vítězství juniorovi Janu Páníkovi, jenž díky němu postoupil na 4. příčku průběžné klasifikace. Jako druhá projela cílem Sabrina Werkstätter, která startovala po třízávodové pauze. Průběžnému pořadí vévodí s třicetibodovým náskokem Fabian Rosenfeld, jehož by jen mimořádná souhra nepříznivých okolností mohla připravit o titul letošního šampióna této kategorie.
     Výsledky finále divize do 1400 ccm kopírovaly tabulku průběžné klasifikace. Zvítězil Nick Rosenfeld před Jürgenem Gebendorferem a Jaromírem Kostlivým. Jejich bodové odstupy jsou ale minimální, a tak se o pořadí na stupních vítězů bude ve zbývajících dvou závodech ještě urputně bojovat. V divizi do 1600 ccm se sešli jen čtyři startující, a tak se závodilo o poloviční počet bodů. Zvítězil Denis Krucker, ale průběžně vede Willi Hiltner. Vzhledem k náskoku 40 bodů je již jistým držitelem trofeje za celkové vítězství v této objemové třídě.
     Ve finále divize nad 1600 ccm proťal cílovou čáru jako první Jan Šindelář, jenž díky tomu zvýšil svůj náskok v čele průběžné klasifikace na 24 bodů. Finále divize vozů s pohonem všech čtyř kol se stalo kořistí Andi Neugebauera, který je také v čele průběžného pořadí. Vzhledem k jeho náskoku pouhých sedmi bodů na zatím druhého Alexandra Airicha ale není v této divizi nejsilnějších aut, jaká na domažlické trati startují, vůbec nic rozhodnuto.
     Mezi jezdci s vozy stock-car byl opět nejrychlejší Karl Kohlbauer, který svůj náskok v čele průběžné klasifikace zvýšil už na 30 bodů a má výrazně nakročeno k zisku letošní trofeje. Z prvenství mezi jezdci dětských ´bugin´ se radoval Jakub Šafránek, ale průběžně vede Jakub Kostlivý, jenž svůj náskok na zatím druhého Stanislava Brouska zvýšil na 23 bodů.
     Předposlední závod devítidílného seriálu je v APM Automotive Racing Aréně na programu v neděli 11. září.  
Jan Pek