Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2016 - 5. závod 26.6.2016

Chodský čakan je za polovinou
V neděli 26. června se v APM Automotive Racing Aréně uskutečnil již 5. závod devítidílného seriálu Chodský čakan. Mezi juniory zvítězil Fabian Rosenfeld, který také vede průběžnou klasifikaci s výrazným náskokem 26 bodů. V divizi do 1400 ccm byl nejrychlejší Tomáš Rejžek, ale v čele průběžného pořadí je Nick Rosenfeld. Divizi do 1600 ccm vyhrál nováček na domažlické trati Rainer Sept. První příčka průběžné klasifikace ovšem patří Willimu Hiltnerovi. V divizi nad 1600 ccm si 20 bodů za vítězství připsal Jan Šindelář, jemuž také patří průběžné vedení. 
V divizi vozů s pohonem 4x4 se s vzhledem k malém počtu startujících soupeřilo pouze o poloviční počet bodů. Z prvenství se radoval Andi Neugebauer, jenž v průběžné klasifikaci ztrácí pouhý jeden bod na vedoucího Alexandra Airicha. Také jezdci s ´buginami´ se utkali o poloviční příděl bodů. Nejrychlejší byl Lukáš Wudy, ale celkově vede v tomto závodě druhý Václav Cais. Průběžné výsledky této kategorie ovšem zkresluje velmi malý počet startujících – nedělní závod byl první, kdy se na start postavili alespoň čtyři jezdci.
Finále vozů stock-car se stalo kořistí dalšího nováčka,  Alexandera Schwarzbauera, ale průběžně vede pravidelný účastník domažlických klání Karl Kohlbauer. Mezi nejmladšími adepty motoristického sportu, jezdci dětských ´bugin´, byl stejně jako v minulém závodě nejrychlejší Jiří Matějka jun., jehož otec skončil druhý v divizi nad 1600 ccm.
Nyní má náš seriál letní přestávku. Motory zaburácejí až o prvním srpnovém víkendu, kdy se v sobotu 6. srpna uskuteční jeden ze závodů Rallycross cupu (doufejme, že s větším počtem jezdců než loni) a v neděli 7. srpna přijde na řadu již šesté pokračování seriálu Chodský čakan.  
Jan Pek