Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2016 - 2. závod 8.5.2016

Rodinné double Rosenfeldových

Celkem 36 rozjížděk viděli v APM Automotive Aréně návštěvníci 2. závodu, v němž se na start postavilo 58 jezdců, z nichž 42 dorazilo z Německa, ten nejvzdálenější dokonce až ze Saska. V zisku pohárů byla ovšem situace vyrovnanější, protože do Německa putovaly 4 trofeje (dvě z nich zásluhou Nicka a Fabiana Rosenfeldových), další tři zůstaly v Čechách.
Sérii finálových jízd zahájili ti nejmladší adepti motoristického sportu, jezdci dětských bugin. Na výborně připravenou trať vyrazili za bouřlivého povzbuzování rodičů. Jako první projel cílem Jakub Kostlivý. K finálové jízdě divize vozů stock-car nastupoval jako hlavní favorit Karl Kohlbauer s Mitsubishi Colt, ale jeho naděje zhatil defekt pravé přední pneumatiky, poté co jej bezohledně vytlačil z trati Klaus Leserer s VW Golf, jenž za své nesportovní chování uviděl černou vlajku. Jako první proťala cílovou čáru Jennifer Bauer s Hondou Civic.
Mezi vozy s pohonem 4x4 se nejvíce dařilo Andi Neugabauerovi, jenž měl ve svém voze zabudován motor Audi na místě zadních sedadel. Finále divize do 1400 ccm vyhrál s přehledem a s dostatečným náskokem Nick Rosenfeld s VW Polo, jenž tak potvrdil své výborné výkony z rozjížděk. Stejně jasného vítěze měla divize nad 1600 ccm, kde si pro prvenství dojel s velkým náskokem Jan Šindelář s Fordem Fiesta.
Po startu finálové jízdy divize do 1600 ccm se ihned dostal do vedení Karl Malz s Toyotou MR 2, ale po proražení levé zadní pneumatiky z finálové jízdy předčasně odstoupil. Cesta k vítězství se tak otevřela Petru Hyškovi s felicií.
Program finálových jízd uzavřeli junioři, z nichž část se nejprve utkala ve finále B o dvě místa na startovním roštu ´áčkového´ finále. Již v rozjížďkách se nejvíce dařilo Fabianu Rosenfeldovi, jenž nezaváhal ani ve finále a s přehledem si dojel pro pohár vítězů. Po velmi dobrých výkonech v rozjížďkách si vybrala smůlu Kattarina Airich, kterou ve druhém kole vyřadila závada na jejím Opelu Corsa. Příští závod se uskuteční v neděli 22. května.

Jan Pek