Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2015 - 6. závod 2.8.2015

Rekordní účast

     Takovou účast seriál Chodský čakan ještě nezažil! Na start v  domažlické APM Automotive Racing Aréně se v neděli postavilo celkem 60 jezdců, z nichž 39 dorazilo ze sousedního Bavorska. Že tyto závody už dávno nejsou pouze mužskou doménou, potvrzovalo 11 žen a dívek za volanty.

     Sérii finálových jízd zahájila divize do 1400 ccm. Hned za první zatáčkou najel Tomáš Rejžek s Toyotou Corolla na travnatý břeh, ale situaci zvládl, pokračoval a dokonce se ujal vedení. Mezi vyhýbajícími se jezdci došlo k několika menším kolizím, ale ještě během úvodního kola se startovní pole zklidnilo a diváci se soustředili na dramatický souboj tří závodníků o další místa na stupních vítězů. V předposledním kole najel Pavel Nejman na pneumatiky lemující trať, udělal se svým Fordem Fiesta přemet ale naštěstí vyvázl nezraněn.

Jako vítěz proťal cílovou čáru divoce jezdící Tomáš Rejžek.

     Následovala divize do 1600 ccm, v níž potvrdil roli favorita Petr Březina (Škoda Felicia). Ještě na startovní rovince se dostal do čela a brzy získal dostatečný náskok, který s přehledem udržel až do cíle. Pěkný souboj Petra Kadlece s VW Polo a Hany Rysové s felicií o druhé místo rozhodla v Kadlecův prospěch jejich vzájemná kolize v poslední zatáčce předposledního kola.

     Dramatickou podívanou nabídlo finále divize nad 1600 ccm, po jejímž startu se ujal vedení Tobias Gartner s VW Golf. Soupeření Zbyňka Nováčka (Škoda Felicia) s Franzem Beckem (Seat Ibiza) o další místa na stupních vítězů se změnilo v boj o prvenství, když Gartnera na chvilku zastavily technické problémy. Velkou smůlu měl Franz Beck, jehož v posledním kole vyřadila technická závada. Jako vítěz projel cílem Nováček.

     Finále divize vozů s pohonem všech čtyř kol s velkým náskokem vyhrál Josef Nöbauer, jehož VW Golf pohání velmi silný, ale spolehlivý motor. V následujícím finále vozů stock-car zvítězil stylem start – cíl Petr Březina, jenž si tak z Domažlic odvážel dva poháry určené vítězům.

     Velké drama se očekávalo ve finále divoce jezdících juniorů, ale to co se dělo na trati překonalo všechna očekávání. Na startovním roštu se seřadilo osm vozů. Z první zatáčky vyjížděl v čele Philipp Schabert s Hondou Civic, před něhož se na startovní rovince v nájezdu do druhého okruhu dostala Sabrina Werkstetter s VW Golf. Ze svého prvenství se ovšem mohla radovat jen pár desítek metrů, neboť hned ve výjezdu z první zatáčky druhého kola

najela do travnatého svahu a převrátila svůj vůz. Jízda byla zastavena a jezdci se seřadili k opakovanému startu.

     Po něm se ujal vedení Jan Páník s felicií, ale v poslední zatáčce úvodního kola po jezdecké chybě převrátil svůj VW Polo Fabian Rosenfeld. Finálová jízda byla opět zastavena a jezdci se chystali již ke třetímu startu. Po lehčí kolizi několika jezdců ve druhé zatáčce se ujala vedení Sabrina Werkstetter a za ní jezdila Jessica Grobosch s vozem Rover, jejíž naděje ovšem zmařila jezdecká chyba, když najela do pneumatik lemujících trať a propadla se na čtvrté místo. S přehledem zvítězila Sabrina Werkstetter, další místa vybojovali čeští jezdci Marek Straka a Jan Páník.

     Zklidnění přinesla až finálová jízda ´dětských bugin´, v níž podle očekávání zvítězil Stanislav Brousek. Zpestřením byl start prvního bavorského jezdce v této kategorii. Mladší bratr vítězné juniorky Manuel Werkstetter představil stroj výrazně se odlišující od těch, s nimiž jezdí čeští účastníci, a nakonec mu patřila třetí příčka.

     Příští závod Chodského čakanu se uskuteční v neděli 23. srpna.

Jan Pek