Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2015 - 5. závod 21.6.2015

Rallyekrosového mládí stále přibývá

     Pátým závodem pokračoval v APM Automotive Racing Aréně seriál Chodský čakan. Stejně jako před dvěma týdny měla nejpočetnější obsazení kategorie juniorů, ve které se na start postavilo 11 soutěžících, z nichž 10 přijelo ze sousedního Bavorska. České barvy hájil pouze Jan Páník, jehož otec na domažlické trati před několika lety také úspěšně závodil.

     Sérii finálových jízd zahájila spojená divize vozů do 1400 ccm a do 1600 ccm. Již během úvodního kola se od svých soupeřů odpoutali Petr Březina s felicií a Tomáš Rejžek s Toyotou Corolla. Pozornost diváků přitáhl především dramatický souboj trojice závodníků o 3. až 5. místo, který trval celé jedno kolo. V čele se až do konce nic nezměnilo, a tak si Březina připsal body za vítězství v divizi do 1600 ccm a Rejžek za prvenství ve ´čtrnáctistovkách´.

     Poté se na startovním roštu seřadili jezdci s vozy s pohonem 4x4. Zapracovala nervozita, a tak se start vydařil až na třetí pokus. Do čela se rychle dostal Stanislav Brunát se Seatem Leon TDI, jenž své prvenství udržel až do cíle. Celá dvě kola udržoval fanoušky v napětí souboj o druhou příčku mezi Simonem Russem se Subaru a Andreasem Dizem s Audi A 4 Combi, v němž se nakonec prosadil první jmenovaný.

     Následovalo finále divize nad 1600 ccm. Pár metrů po startu technická závada zastavila felicii Petra Hyšky a ještě v prvním kole vzájemná kolize vyřadila Tobiase Gartnera s VW Golf a Jiřího Nolče s felicií. Zbývajících pět kol tak odkroužila pouze dvě auta, jako první projel cílem Franz Beck se Seatem Ibiza.

     Ve finálové jízdě vozů stock-car  se očekával souboj Petra Březiny s Karlem Kohlbauerem (Mitsubishi Colt). Březina od první zatáčky potvrzoval roli favorita, ale Kohlbauer se nevzdával a snažil se útočit. Jejich duel bohužel rozhodl defekt pravé přední pneumatiky  Březinovy felicie, díky němuž se do čela dostal Kohlbauer, jenž svoji pozici s přehledem udržel až do cíle. Březina se navzdory defektu snažil držet vysoké tempo, ale přesto se mu stále více přibližovala Jennifer Bauer s Hondou Civic. Bohužel ani ji smůla nevynechala a v nájezdu do posledního kola její vůz zastavila technická závada. Březina tak uhájil druhé místo.

     Následovalo finále juniorů s osmi vozy na startu. Diváky udržoval v napětí tvrdý souboj Sabriny Werkstetter s VW Golf a Philippa Schaberta s Hondou Civic, jenž skončil kolizí, po níž Schabbert vylétl z trati a jeho bavorská soupeřka dostala černou vlajku. V čele jezdil s přehledem jediný český jezdec v této kategorii, Jan Páník s felicií. Vyvaroval se chyb, jeho auto vydrželo, a tak proťal cílovou čáru jako vítěz. Závodní program uzavřela finálová jízda dětských ´bugin´, v níž svoji roli favorita splnil Stanislav Brousek.

     Chodský čakan bude mít nyní letní přestávku až do neděle 2. srpna. Areál APM Automotive Racing Arény ale na tak dlouho neosiří, v sobotu 4. července zde bude hostovat seriál nazvaný Rallyecross-cup, jenž je mezistupněm mezi amatérskými závody a mistrovstvím republiky. 

Jan Pek