Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
Stock Car 30.-31.5.2015

Naši pořadatelé obstáli se ctí

     Poslední květnová neděle v APM Automotive Racing Aréně patřila divokým závodům stock-car, jejichž pořadatelem byl Bavorský svaz stock-car BSCV. Těchto závodů se nezúčastňuje žádný český jezdec a v domažlickém areálu je jediný ovál pro tato klání v celé České republice.

     Velkou pozornost budila zejména kategorie ´bugin´, které se výrazně liší od strojů, jaké známe z našich autokrosových závodů. Přestože je v této kategorii zakázáno úmyslné narážení do soupeřů a jejich vytlačování z trati, jezdci si staví velmi robustní, někdy až těžkopádně působící vozy vybavené velkoobjemovými motory.

     Závody měly velmi dobrý spád, a tak bavorští organizátoři po projetí posledního vozu cílem nešetřili slovy chvály: „Jsme opravdu brzy hotovi, zdejší pořadatelé pracují výborně a je vidět, že mají hodně zkušeností ze svých rallyekrosových závodů. Líbila se nám koordinace odtahových vozidel, díky které se nepojízdná auta podařilo odstranit ze závodní trati hodně brzy, a tak byly časové ztráty skutečně minimální. Také kropení a úprava trati fungovaly bezchybně. Velký dík patří také hasičům, kteří pomáhali převrácená auta stavět zpět na kola.“

     Text a foto Jan Pek