Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
9. závod - 18.10.2014

Rekordní rozloučení se sezonou

Poslední letošní závod měl opravdu rekordní účast. Startovní pole tvořilo celkem 70 startujících, mezi nimi i čtyři nejmladší adepti motoristického sportu – jezdci dětských ´bugin´. Pro mnohé diváky bylo jistě překvapením, že celou desetinu startujících tvořily ženy a dívky, jichž se na startovní čáru postavilo přesně sedm.

Ještě po skončení technických přejímek ležela nad tratí mlha, která se pak ale poměrně rychle rozplynula a většina závodu se již odehrávala za slunečného počasí. V prvních rozjížďkách, jichž bylo nakonec odjeto celkem 33, se účastníci ještě museli potýkat s hlubokým bahnem, ale trať alespoň v ideální stopě poměrně rychle vysychala. Soustavná péče o závodní dráhu přinášela své plody, namáhání agregátů závodních vozů se postupně snižovalo a rychlosti se zvyšovaly.

Vzhledem k velkému počtu jezdců byla naplánována pouze jedna přestávka a nakonec byla zrušena i poslední série rozjížděk, aby bylo vůbec možné dokončit závod ještě za světla. Přesto se vyhlášení vítězů uskutečnilo již za šera. Poháry nejúspěšnějším jezdcům předával spolu s ředitelem závodu Jiřím Stieberem vedoucí marketingu společnosti APM Automotive Robert Babor.

Ještě než vypukly souboje o poslední letošní body, uskutečnila se ve čtyřech divizích také finále B, z nichž se ti nejúspěšnější probojovali do ´ostrých´ finálových jízd. Těch bylo celkem sedm. Nejvíce si opět zazávodil Petr Březina, jenž se přihlásil se svou Škodou Felicia hned do tří divizí – do 1600 ccm, stock-car a dokonce i mezi ´buginy´ - a ve všech třech nakonec vyhrál finálové jízdy!!

Asi nejpřekvapivější bylo jeho prvenství v úplně posledním finále, jehož startovní pole tvořila silná auta s pohonem všech kol společně s kategorií ´bugin´, v níž už ale zbyl jen sám Březina. Po startu se podle očekávání dostal do čela bavorský jezdec Josef Nöbauer s VW Golf vybaveným silným motorem, ale pak vyjel do blátivého okraje závodní dráhy, čehož využil Březina, dostal se do čela a brzy získal dostatečný náskok, který s přehledem udržel až do cíle.

Kromě Petra Březiny se dalšími vítězi finálových jízd stali Tomáš Štuksa mezi jezdci dětských ´bugin´, juniorka Sabrina Werkstetter (VW Golf), Milan Peruth s felicií v divizi do 1400 ccm a Jiří Matějka s felicií v divizi nad 1600 ccm. Matějka kromě vlastního závodění stihl ještě koučovat své syny Jiřího a Jana za volanty dětských ´bugin´.

Jan Pek