Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
8.závod 3.8.2014

Dvě trofeje pro Petra Březinu

Ve 28 rozjížďkách bojovali o co nejlepší postavení na startu finálových jízd účastníci předposledního závodu mezinárodního rallyekrosového seriálu Chodský čakan.

K závodu se přihlásilo celkem 39 jezdců, kteří se museli potýkat nejen se soupeři, ale také s deštivým počasím a kluzkým terénem. Ten přispěl k většímu počtu technických závad, které vyřadily osm účastníků. Odtahová vozidla vyjížděla jak kvůli porouchaným autům, tak i k vyproštění vozů, které vyjely z trati. Jako magnet působil na některé jezdce hlavně příkop pod železničním náspem.

Náročný závod ale v některých divizích již rozhodl o letošních držitelích trofejí určených pro celkové vítěze. Hned dvakrát se mohl radovat Petr Březina, jenž se přihlásil se svou felicií opět jak do divize do 1400 ccm, tak i do 1600 ccm. V obou kategoriích vyhrál finálové jízdy a díky tomu získal před posledním letošním závodem takový náskok, že ani v jedné z těchto divizí už nemůže být předstižen.
Jistotu prvenství v celém seriálu Chodský čakan si vybojoval rovněž vítěz mezi vozy stock-car, zkušený bavorský závodník Karl Kohlbauer.

Zato v divizi nad 1600 ccm se bude o umístění na prvních třech místech rozhodovat až v posledním klání, které se uskuteční v sobotu 18. října. Nyní sice vyhrál Jiří Matějka před Janem Šindelářem a bavorským jezdcem Franzem Beckem, ale v průběžném pořadí vede Šindelář se ziskem 87,5 bodu, zatím druhý Beck má o pouhé tři body méně a třetí Matějka dosud vybojoval 70 bodů. Vzhledem k tomu, že při dostatečném počtu jezdců získává vítěz 20 bodů, může i Matějka ještě zamíchat pořadím.

Obdobná situace nastala i mezi vozy s pohonem všech čtyř kol. Zvítězil Stanislav Brunát před Berndem Herlerem a stejné je i pořadí v průběžné klasifikaci, ovšem Brunátův náskok činí jen 6,5 bodu. Rozhodnuto není ani mezi juniory. Předposlední závod vyhrál bavorský mladík Nick Rosenfeld, jenž na průběžném druhém místě ztrácí pouhých pět bodů na vedoucího Čecha Petra Suse.

Jan Pek