Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2013 - 6. závod

Dva vítězné poháry pro Petra Březinu

Že menší počet jezdců nemusí znamenat méně zajímavé závody, se mohli přesvědčit na vlastní oči všichni, kdo zhlédli další pokračování seriálu Chodský čakan. Startovní listina sice čítala pouze 20 účastníků, ale na kvalitě soupeření to nebylo poznat. Na trati se už v rozjížďkách odehrávaly velmi dramatické souboje českých a bavorských jezdců.

O dramatický průběh závodu se nemalou měrou zasloužil Petr Březina, jenž si nakonec z Domažlic odvezl dva poháry určené vítězům. Oba vybojoval se stejným autem, „čtrnáctistovkovou“ felicií. Kromě své „domovské“ divize do 1400 ccm se totiž překvapivě přihlásil také  mezi speciály stock-car. Protože tyto vozy i s Březinovou felicií byly pouze tři, byla tato divize sloučena s vozy s pohonem všech kol. Ty přijely čtyři, mezi nimi také krásné Audi A 4 Quattro vedoucího jezdce průběžné klasifikace této kategorie, bavorského závodníka  Günthera Schmitta.

Ve sloučené skupině tedy startovalo 7 jezdců, ale každá divize byla klasifikována zvlášť. Až na jednu výjimku měla každá rozjížďka stejný scénář – na vedoucí pozici se usadil Schmitt se svým Audi Quattro a za něj se rychle propracoval Březina s felicií, který se v každé zatáčce objevil těsně za zadním nárazníkem svého bavorského soupeře. Ten ovšem ve výjezdu ze zatáčky využil výhodu pohonu 4x4 a pak díky síle motoru Březinovi na rovince vždy ujel. V další zatáčce se pak situace opakovala.

Všichni netrpělivě očekávali finálovou jízdu na 6 kol. Po startu se opět dostal do vedení Schmitt, za ním jel Ley Pear s BMW 325 s pohonem všech kol a na třetí pozici se propracoval Březina. Vedoucího Schmitta sice záhy vyřadila technická závada, ale o duel felicie se silným vozem s pohonem 4x4 publikum nepřišlo. Vzdálenost mezi Březinou a Ley Pearem se zkracovala, až se v jedné ze zatáček český jezdec dostal do vedení, které si udržel až do cíle.

Tím ale pro Petra Březinu závody neskončily. Felicii musel za pomoci svého sehraného rodinného týmu rychle připravit na finále divize do 1400 ccm. Ani tady nenašel přemožitele a projel cílem jako vítěz. Finálovou jízdu juniorů vyhrál Jan Polesný se Suzuki Swift a v divizi nad 1600 ccm si další prvenství připsal letos dosud neporažený Jiří Matějka s felicií. Celé závody se stihly odjet za sucha, ale vyhlašování vítězů přerušila větrná smršť doprovázená mimořádně silným lijákem.

Nyní v domažlickém rallyekrosovém areálu na měsíc zavládne klid, protože další závod se pojede až v neděli 8. září.

Jan Pek