Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2013 - 5. závod

Jiří Matějka stále neporažen

Za úmorného vedra pokračoval v neděli seriál Chodský čakan. Zatímco v první polovině depa, kde tradičně stojí čeští jezdci, byl klid a spousta volného místa, ta část, v níž táboří bavorští účastníci, doslova kypěla čilým ruchem a závodní auta tam stála vyrovnaná jedno vedle druhého. Němečtí jezdci totiž při závodech Chodského čakanu již mají jasnou početní převahu. V nedělním závodě se 9 českých účastníků utkalo se 17 bavorskými soupeři. V kategorii speciálů stock-car a v divizi vozů s pohonem všech kol dokonce startovali pouze němečtí účastníci.

Protože dorazili jen dva junioři, byli v rozjížďkách přiřazeni k jezdcům divize do 1400 ccm, ale hodnoceni byli odděleně. Prvenství si odvezl Jan Polesný se Suzuki Swift, který byl zkušenějším jezdcům ´čtrnáctistovek´ velmi zdatným soupeřem. Hodnocení divize do 1400 ccm s převahou vyhrál Petr Březina s felicií, finále vozů s pohonem 4xč pro sebe rozhodl Günther Schmitt s krásným Audi A 4 a mezi automobily stock-car zvítězil Karl Kohlbauer s Mitsubishi Colt. V divizi nad 1600 ccm Jiří Matějka (Škoda Felicia) ani tentokrát nenašel přemožitele a s maximálním bodovým ziskem dál vládne domažlické trati.

Navzdory rekordnímu horku se podařilo po celou dobu závodů udržet trať v dobrém stavu a bez nadměrné prašnosti. Napomohlo tomu jistě i důkladné prolití závodní dráhy vodou již časně ráno. „Velký dík si zaslouží všichni, kteří dělali pořadatele u startu a podél trati. V tom horku to pro ně bylo obzvlášť náročné,“ zdůraznil předseda AMK Domažlice a ředitel závodu Tomáš Lehmann.

Příští závod se uskuteční hned tuto neděli, 4. srpna, a poté bude následovat měsíční pauza až do neděle 8. září, kdy je na programu další závod. 

Jan Pek