Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2013 - 4. závod

Jiří Matějka dosud nenašel přemožitele

Celkem 32 jezdců soupeřilo o body v dalším závodu rallyekrosového seriálu Chodský čakan. Početní převahu měli opět bavorští sousedé, jichž dorazilo 21, mezi nimi také tři dívky. Závody měly tentokrát výrazně divočejší ráz. Diváci, kteří zavítali do areálu Motorsportklubu AMK Domažlice, viděli dokonce i několik kotrmelců, ale všechny se obešly bez zranění a jejich aktéři dokonce v některých případech po nejnutnější opravě svého vozu pokračovali v závodě.

O body se bojovalo v pěti divizích. Finálovou jízdu juniorů vyhrál Milan Andruchovič ml. s felicií, mezi jezdci s vozy stock-car byl jednoznačně nejrychlejší Marcus Meister s vozem Audi, v divizi vozů s pohonem všech kol, k nimž byla přiřazena i jediná startující ´bugina´, zvítězil Günter Schmitt před jediným českým účastníkem Jakubem Šindelářem (oba Audi). Nejpočetnější účast se tentokrát sešla v nejslabší divizi do 1400 ccm, kde se dokonce jelo finále B, z něhož dvojice nejúspěšnějších doplnila čtveřici jezdců, kteří si postup zajistili přímo na základě bodového zisku z rozjížděk.V hlavním fináleA této divize pak proťal cílovou čáru jako první Zdeněk Diviš před Milanem Peruthem (oba s feliciemi).

Letošním králem domažlické trati je zatím Jiří Matějka s felicií, který ve všech svých rozjížďkách podával skvělé výkony a jako vítěz projel i cílem finálové jízdy. Přemožitele nenašel ani v předcházejících závodech. Kromě soubojů se soupeři si Jiří Matějka také vychovává svého pokračovatele. Jeho syn se za volantem malé dětské ´buginy´ vydal na závodní trať vždy v době přestávek.

Nyní bude mít Chodský čakan delší přestávku, další závod je naplánován až na neděli 28. července. Na své si ale mezitím přijdou příznivci divokých závodů stock-car, které se pojedou v neděli 14. července.

Jan Pek

FOTO:
RADOST NEJLEPŠÍCH.  Nejúspěšnější trio divize do 1400 ccm, zleva druhý Milan Peruth, vítěz Zdeněk Diviš a třetí Bernd Neumann. Foto Jan Pek