Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
2013 - 3. závod

Další skvělý výkon Petra Březiny

Celkem deset českých a dvacet německých účastníků se postavilo na start letošního druhého rallyekrosového závodu uskutečněného v areálu Motorsportklubu AMK Domažlice. Opět dorazilo i několik jezdců, kteří na domažlické trati dosud nestartovali. Své první závodnické zkušenosti za volantem Opelu Tigra k nám přijela sbírat Jessica Grobosch z bavorského Rettenbachu, jíž bude v listopadu teprve 15 let! Dalším zajímavým účastníkem byl Karl Malz s malým dvoumístným kupé Toyota MR 2, které jsme v Domažlicích dosud neviděli. Pan Malz se od ostatních účastníků odlišoval nejen autem, ale i svým povoláním - je starostou obce Tapfheim ležící v okrese Donauwörth. V účasti ve finálové jízdě mu zabránil děravý chladič.

Celý závod se obešel bez havárií. Na suchém povrchu se konečně dalo pořádně závodit, přední jezdci dosahovali vysokých rychlostí, ale řadu závodníků bohužel předčasně vyřadily technické závady. Mezi postiženými byli i někteří z horkých favoritů, např. Filip Kašpírek v divizi do 1400 ccm. Největší úbytek startujících ale zaznamenala divize vozů stock-car. Technická závada vyřadila i jedinou buginu, která startovala v rozjížďkách společně s vozy 4x4.

Technika opět potrápila i Petra Březinu, jenž ještě před poslední sérií rozjížděk svoji felicii naložil na přepravník. Kvůli závadě převodovky (nešla mu zařadit dvojka) byl rozhodnut odstoupit ze závodu. Ovšem když viděl, že i jeho soupeři se potýkají s technickými problémy a že v divizi do 1400 ccm má již odjeto tolik rozjížděk, aby mohl nastoupit do finále, neváhal, auto z přepravníku zase sundal a postavil se na start finálové jízdy. Nasadil rychlé tempo, záhy se dostal do čela, získal dostatečný náskok a s přehledem si dojel pro prvenství.

Dalšími vítězi se stali Patrik Hyška s favoritem mezi juniory, Bernd Herler s krásným Audi Quattro v divizi vozů s pohonem všech čtyř kol, Christoph Spiller s kuriózním, výrazně zkráceným vozem Audi v divizi stock-car a Jiří Matějka s felicií v divizi nad 1600 ccm.

Počasí tentokrát vydrželo, neuvěřitelně silný liják přišel až chvíli po vyhlášení vítězů. Příští závod seriálu Chodský čakan se uskuteční v neděli 23. června.

Jan Pek