Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
Ohlédnutí za sezonou 2012

Další úspěšnou sezonu uzavřel Motorsportklub AMK Domažlice. V jeho areálu v průmyslové části města za nádražím se uskutečnilo devět závodů rallyekrosového seriálu Chodský čakan, který vzhledem k hojné účasti bavorských jezdců oprávněně nese označení ´mezinárodní´ a stal se uznávaným měřením sil amatérských závodníků.

Koncem 90. let bylo po Čechách rozeseto více tratí pro podobná klání, ale postupně závodů i pořadatelů ubývalo, kluby zanikaly a tratě zarůstaly travou. Domažličtí pořadatelé mají kromě pravidelných závodů v rukou ještě jeden důležitý trumf – bezpečnost diváků, kteří dění na trati sledují z míst ležících vysoko nad závodní dráhou. Za svými zády pak mají parkoviště závodních strojů, kde mohou sledovat práci mechaniků.

Součástí domažlického areálu je také ovál pro závody stock-car, jenž je jediný v naší republice. V posledních letech se zde konají pokaždé dva závody v této divoce vypadající disciplíně. Oba jsou součástí bavorského a v některých kategoriích dokonce i německého šampionátu.

I v této, pro české diváky nové disciplíně si domažličtí pořadatelé rychle získali uznání. „Závody v Domažlicích jsou vždy dobře připravené a mají rychlý spád, a to především díky dostatku odtahových vozidel a sehranosti jejich posádek, pořadatelů a hasičů, kteří pomáhají stavět zpátky na kola převrácená auta,“ nešetřili ani letos chválou zástupci Bavorského svazu stock-car BSCV.

Při hodnocení uplynulé sezony není možné zapomenout na ty, bez nichž by se na závodění nemohlo ani pomyslet, na dobrovolné pořadatele. Ať praží slunce a za závodními vozy se táhne hustá prachová clona, nebo hustě prší (či dokonce sněží, jako v den konání letošního posledního rallyekrosového klání) a od kol stříká bláto na všechny strany, oni stojí na svých místech podél trati či řadí auta na startu. Takže, kluci, velký dík za celoroční práci!

Jan Pek