Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.8.2012 - 6.závod

Fanoušci rallyekrosu si o pouti přišli na své

Šestý závod konaný v termínu Chodských slavností se uskutečnil jako Memoriál Josefa Hrbáčka k uctění památky dlouholetého organizátora nejrůznějších motoristických akcí na Domažlicku. Diváci zhlédli 16 rozjížděk, o nejdramatičtější okamžiky se v nich postaral Zdeněk Polák, jenž se svým favoritem udělal salto, ale vyvázl nezraněn a také auto se jeho mechanikům podařilo uvést relativně do pořádku, takže se mohl postavit i na start finálové jízdy.

Jako první ale ke svému finále nastoupili junioři. Během celého prvního kola se na trati odehrával strhující souboj mezi Milanem Andruchovičem s felicií a bavorským jezdcem Andym Schweigerem s VW Polo. Pak český závodník získal mírný náskok, který pozvolna zvyšoval, a bylo rozhodnuto. Jako třetí projel cílem Jan Polesný se Suzuki Swift. Druhá finálová jízda patřila spojené skupině, v níž se o vítězství utkali bavorští závodníci s vozy s pohonem všech čtyř kol a s automobily postavenými pro závody stock-car. Pětice soupeřů po celých šest kol předváděla velmi pěkný závod, jako první proťal cílovou linii Marcus Strulle s Audi Quattro.

Nejpočetněji obsazená byla tentokrát divize do 1400 ccm, v níž soupeřilo sedm jezdců. Od startu se v čele usadil Milan Peruth s felicií, jenž svoji pozici s přehledem udržel až do cíle. Za jeho zády se ale zpočátku odehrával dramatický souboj trojice jezdců, jenž vyvrcholil skrumáží v poslední zatáčce prvního kola. Poté se pořadí stabilizovalo, druhý skončil Pavel Najman s Fordem Fiesta a třetí dojel bavorský závodník v barvách pořadatelského klubu Tobias Gartner s VW Polo.

Program tradičně uzavíralo finále divize nad 1600 ccm. Jako největší favorit se na startovní čáru postavil Tomáš Rejžek s Hondou Accord, jenž v rozjížďkách nenašel přemožitele. Svoji roli potvrdil a hned na startovní rovince se dostal do čela. Za ním vyrazil Karel Úbl s VW Scirocco, oba se již v průběhu prvního kola odpoutali od konkurentů a jejich pořadí vydrželo až do cíle. Pozornost domácích fanoušků byla upřena na strhující duel mezi Lubošem Žambůrkem s Fordem Puma a Františkem Šefčíkem se Škodou Felicia. Ve druhém kole se Žambůrkovi po skvělém manévru podařilo Šefčíka předjet a svoji třetí příčku pak udržel až do cíle.

Jan Pek