Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
25.9.2011 – Předposlední závod letošního „Poháru“

Předposlední závod letošního Poháru o Chodský čakan se konal tradičně v neděli, 25.9.2011. Do závodu se přihlásilo pouhých 17 jezdců, ale to nic nezměnilo na atraktivní podívané pro diváky. Všichni jezdci si byli vědomi že se v posledních dvou závodech „láme chleba“ a že o titulech není ještě v žádné z divizí definitivně rozhodnuto.  A kromě divize „do 1400 ccm“, kde si s předstihem titul zajistil Vlastík Barták se na tom nic nezměnilo ani po tomto závodě. To znamená že v posledním závodě letošního ročníku bude opravdu na co koukat!!!

Ale zpět k předposlednímu závodu. Největší obsazení měla, jako již tradičně, divize „nad 1600 ccm“. V této divizi startovalo šest jezdců a všichni se probojovali až do finále. Asi nejvíce starostí svému teamu přidělal Luboš Žambůrek, který v jedné z rozjížděk otočil svůj závodní vůz na střechu a ještě do něj naboural Ondra Pondělík. Ale výborně fungující mechanici dali auto během velmi krátké pauzy do tak výborného stavu, že ve finále Luboš startoval. A to nejen to. Dokonce svoji finálovou jízdu s velkým přehledem vyhrál a po vyškrtání nejhorších výsledků vede tabulku o jeden bod před Frantou Šefčíkem, který si skvělou defenzivní jízdou uhlídal druhou pozici ve finále před Karlem Lehmannem. Diváci byli z této finálové jízdy nadšeni!

V divizi „do 1600 ccm“ vybojoval první místo ve finále David Řáha před Alešem Teplým a zmenšil tak jeho bodový náskok po vyškrtání nejhorších výsledků na pouhých šest bodů a tím také velmi značně zdramatizoval boj o titul v této divizi. Pohár za třetí místo si z tohoto závodu odváží stále se zlepšující Sandra Černá se svým Peugeotem 205.
V divizi „do 1400 ccm“ je již o titulu rozhodnuto, jak jsem se již zmínil výše, ale to nic neubírá na atraktivitě průjezdů v podání Vlasty Bartáka a jeho stařičké, ale skvěle fungující Škody 1000 MB. Vlastík v předposledním závodě vyhrál a pohár a body za druhé místo si odvážel Tobias Gartner z Německa.

Juniory v předposledním závodě letošního poháru trápily technické problémy, takže s přehledem si pro vítězství dojel Andy Schweiger, který tím zdramatizoval celkovou tabulku. Druhé místo vybojoval i přes problémy s převodovkou Milan Peruth, který zatím tabulku vede, ale nebude to mít v posledním závodě určitě jednoduché a třetí místo si do Německa odváží Jens Baltzer. V tabulce Juniorů dělí první tři místa pouhých 10 bodů a to znamená také obrovské drama před posledním závodem.

V málo obsazované divizi „4x4“ je již jen teoretická šance Domažlického Jirky Stiebera že by dokázal vybojovat titul před Simonem Russem, ale věřím tomu že se team kolem Jirky nevzdá a na poslední závod jistě přijede a tím pádem bude mít Domažlický Motorsportklub své žhavé želízko v ohni.

To bylo v krátkosti shrnutí zatím posledního odjetého závodu v Domažlicích a již v těchto dnech se pilně pracuje na tom, aby poslední závod byl atraktivní pro jezdce a zábavný pro diváky. A tak se pořadatelé snaží sehnat co největší počet jezdců a to nejen z řad amatérů, ale také z řad „licencovaných“ závodníků, a uspořádat malou exhibici pro diváky.  Všichni diváci budou mít možnost prohlédnout si závodní speciály na podstatně vyšší úrovni než na které jsou zvyklí a popovídat si se závodníky kterým určitě mnohdy fandí na tratích MMČR, ale také ME v rallycrossu. Přijďte se tedy všichni podívat a užít si nevšední motoristický zážitek 15.10.2011 v Domažlicích.

Tomáš Lehmann