Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
13.8.2011 - O poháry se podělili Češi i Němci

Celkem 32 jezdců, z nich 11 bavorských, se v sobotu o Chodských slavnostech představilo na trati Motorsportklubu AMK Domažlice při šestém závodě desetidílného rallyekrosového seriálu Chodský čakan. 

Závody měly rychlý spád, protože nedošlo k žádné havárii a ani odtahový traktor nemusel pro nepojízdné stroje vyjíždět na trať příliš často. Program po 26 absolvovaných rozjížďkách vyvrcholil šesti finálovými jízdami, z nichž tři vyhráli čeští závodníci a třikrát se z prvenství radovali bavorští sousedé, ale svoji roli v této statistice hraje také skutečnost, že v některých divizích, především s ´buginami´ a vozy stock-car, na domažlické trati žádný český jezdec nestartoval.

Jako první nastoupili ke svému finále právě jezdci s „buginami“. Bohužel zůstali jen dva, protože další dva účastníky vyřadily technické závady již během rozjížděk. Pro vítězství si dojel Adolf Kreitmair, jenž má ve svém stroji zabudován motor Oldsmobile. Další finálovou jízdu absolvovaly společně vozy s pohonem všech čtyř kol, mezi nimiž byl nejrychlejší mladý bavorský jezdec Simon Russ se Subaru, a automobily určené pro závody stock-car, mezi nimiž se nejvíce dařilo Marcusu Strullerovi s Audi Quattro.

Finále juniorů vyhrál talentovaný bavorský mladík Andy Schweiger s VW Polo před Milanem Peruthem se Škodou Favorit, jenž také vede v průběžném pořadí. Finálová jízda divize do 1400 ccm se stala kořistí Vlastimila Bartáka, jenž má v karosérii „embéčka“ zabudován škodovácký motor o objemu 1300 ccm. Barták letos na domažlické trati vyhrál zatím všechny závody, v nichž startoval. Ve finále divize do 1600 ccm zvítězil David Řáha s favoritem, ale v průběžné klasifikaci zatím vede Aleš Teplý s felicií.

Program tradičně uzavírala finálová jízda nejpočetnější (9 účastníků) divize nad 1600 ccm. Jako první projel cílem Ondřej Pondělík se Škodou Felicia Pick-up, ale v průběžné klasifikaci dosud nasbíral nejvíce bodů František Šefčík s felicií, jenž si tentokrát dojel pro pohár za 3. místo.

Domažlicko mělo v závodě, jenž se opět uskutečnil jako Memoriál Josefa Hrbáčka, dva zástupce. Domažlický Jiří Stieber se potýkal s technickými problémy u svého Peugeotu 205 přestavěného na pohon všech čtyř kol. Nakonec byl mezi ´čtyřkolkami´ klasifikován jako druhý a stejné místo mu patří i v průběžném pořadí. I když si v této divizi připsalo body již šest účastníků, pravidelně startují pouze dva, Jiří Stieber a Simon Russ.

Dalším regionálním želízkem v ohni byl horšovskotýnský Luboš Žambůrek s krásným Fordem Puma v divizi nad 1600 ccm. Po výborných výkonech v rozjížďkách nastupoval na start finále jako jeden z favoritů. Jeho naděje ale zmařila proražená levá přední pneumatika. Žambůrek si připsal pouze body za páté místo, ale přesto udržel svoji 3. příčku v průběžném hodnocení.

Nyní je v programu seriálu Chodský čakan trochu delší pauza, neboť další závod se uskuteční až v neděli 4. září.

Jan Pek