Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
26.6.2011 – Třetí závod Poháru o Chodský čakan

V neděli, 26.6.2011 Domažlické závodiště uvítalo účastníky třetího závodu sezony 2011 v amatérském rallycrossu. Ráno při pohledu na velmi zataženou oblohu všichni spekulovali nad výběrem pneumatik a polemizovali nad tím, jak bude vypadat trať po první sérii rozjížděk, ale nakonec bylo všechno jinak. Protože když se krátce po jedenácté hodině začali řadit první závodníci na start svých tréninkových jízd, už velmi prudce hřálo červnové slunce a trať začínala mohutně prášit. A to i přes vydatné deště které v týdnu postihly snad celou republiku. A to svědčí samozřejmě o tom že trať byla opět skvěle připravená a dokonce už se nevyjíždí ani v nejrychlejší první zatáčce hluboká kolej, takže zde nemáme žádné „nepřipravené“ místo a patří za to obrovský dík Svaťovi Schirovi, který se o trať znamenitě stará už jedenáctou sezonu.

A teď k závodu samotnému. Sešlo se celkem 28 závodníků, kteří se utkali v 18-rozjížďách. A že bylo o co bojovat. Protože v divizi do 1600ccm se sešlo šest vozidel a v „královské“ divizi nad 1600ccm dokonce osm vozidel. Takže nestačilo zabojovat pouze ve finále, ale velmi důležitá byla každá jízda, aby si závodník vyjel nejlepší možné postavení na startu.

A početně zastoupená divácká kulisa viděla vskutku krásné závody. O velmi dramatické chvíle se postaral Vladimír Kohout, který ve vysoké rychlosti převrátil své VW Schirocco, ale vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví, ale také bez větší újmy na technice, protože Vláďa se probojoval až do finálové jízdy. A nevedl si vůbec špatně. Vlastně velmi dobře, protože celých pět kol svoji finálovou jízdu vedl, ale v nájezdu do posledního kola ho překonal velmi krásným útokem Petr Březina. Takže divize do 1600ccm viděla vítěze opět v Petru Březinovi, druhý nakonec dojel Vladimír Kohout a třetí místo vybojoval David Řáha, který celý den jezdil také velmi krásně a rychle.

Divize nad 1600ccm se stala suveréně kořistí Jirky Matějky, který vyhrál téměř o půl okruhu. Druhý dojel Luboš Žambůrek se svým krásným Fordem Puma a třetí místo doslova vydřel s porouchaným motorem Petr Březina. Velmi hořkou příchuť musela mít finálová jízda pro Josefa Tuháčka, který startoval z „pole position“, ale po strkanici po startu a velkém propadu se dopracoval „pouze“ na nepopulární čtvrté místo.

V divizi 4x4 si opět porci smůly vybral Domažlický Jirka Stieber, protože kvůli technické závadě na svém Peugeotu 205 AWD nedokončil svou finálovou jízdu a byl klasifikován na třetím místě. Druhý dojel s krásnou Audi 80 Simon Hildebrand a body za první místo si do Německa odváží Simon Russ, který „závodnicky roste“ každým závodem.

Sloučená divize do 1400ccm a Junior bohužel měla slabou účast. Ale i přesto se jezdci „porvali“ o každý kousek tratě. Ve čtrnáctistovkách vyhrál se svojí velmi dobře připravenou Škodou 1000MB velmi populární Vlastík Barták. Juniory opanoval Milan Peruth, jež je letos horkým kandidátem na celkové vítězství a druhý dojel Zdeněk Bešta, pro kterého byl tento závod prvním v jeho kariéře, ale nevedl si vůbec špatně a překvapoval svými skvělými výkony.

Na další závod se tedy velmi těší celý pořadatelský sbor Motorsportklubu Domažlice a zveme Vás všechny tímto na neděli 3.7.2011!!!

 

Tomáš Lehmann